Winylowa wersja “Czułych strun” Natalii Kukulskiej. Posłuchaj koncertowej wersji “Pod powieką”

Album „Czułe struny” Natalii Kukulskiej ukaże się na winylu. Dwupłytowe wydawnictwo LP ujrzy światło dzienne już w grudniu i znajdą się na nim wszystkie utwory z wersji CD. A już teraz można obejrzeć wersję koncertową piosenki “Pod powieką”.

„Czułe struny” to największa artystyczna produkcja na naszym rynku fonograficznym, jak również wydarzenie bez precedensu na świecie. Wybrane dzieła Fryderyka Chopina po raz pierwszy zostały opracowane w formie utworów symfonicznych, do których powstały teksty.

fot. Karolina Wilczyńska

 

Dostały one nową, wielowarstwową oprawę od pięciu znamienitych polskich kompozytorów i aranżerów: Krzysztofa Herdzina, Nikoli Kołodziejczyka, Adama Sztaby, Pawła Tomaszewskiego oraz Jana Smoczyńskiego. Pod ich batutą zabrzmiała nasza najlepsza orkiestra – Sinfonia Varsovia. Obok orkiestry pojawiają wspaniali muzycy, m.in. Robert Kubiszyn, Michał Dąbrówka, Piotr Wrombel. Dodatkowym zaszczytem jest gościnny udział wybitnego pianisty, Janusza Olejniczaka, którego wykonania Chopina docenia cały świat. Za reżyserię i mix utworów odpowiedzialny jest niezwykle ceniony Leszek Kamiński.

W nagranie „Czułych strun” twórczo i wykonawczo zaangażowanych było blisko 100 osób.

Jednym z pretekstów do powstania albumu jest jubileusz 210 urodzin Fryderyka Chopina, który przypada na bieżący rok. Inicjatywa tego wydawnictwa oraz pomysł połączenia wszystkich podmiotów muzycznych wyszły od Natalii Kukulskiej, która wykonuje utwory Chopina w nowej odsłonie i jest autorką połowy tekstów na ten album. Obok niej, za warstwę liryczną odpowiadają cenione autorki i artystki, które wokalista zaprosiła do tego projektu, a są to: Mela Koteluk, Kayah, Gaba Kulka, Natalia Grosiak (Mikromusic) i Bovska.

„Dotykamy muzyki Fryderyka Chopina. Muzyki niezwykle kunsztownej i pomnikowej. Na pewno wymaga to odwagi, ale jeżeli w muzykę wkłada się całe serce, profesjonalizm i spotykają się ludzie o takich wrażliwościach i talentach, jak moi goście, może z tego wyjść coś pięknego, nowego, a zarazem przypominającego nam o wielkości pierwowzoru.” – Natalia Kukulska

LP 1
Side A
1. Z wyjątkiem nas [Etiuda E-dur] w aranżacji Krzysztofa Herdzina
2. Ktoś całkiem nowy [Etiuda As-dur] w aranżacji Nikoli Kołodziejczyka
3. Czułe struny [Polonez As-dur] w aranżacji Pawła Tomaszewskiego

Side B
1. Powiem Ci kiedy [Walce a-moll] w aranżacji Jana Smoczyńskiego
2. Pod powieką [Preludium e-moll] w aranżacji Pawła Tomaszewskiego

LP 2
Side C
1. Tu i teraz [Nokturn Es-dur] w aranżacji Adama Sztaby
2. Znieczulenie [Preludium c-moll] w aranżacji Jana Smoczyńskiego
3. Przedsionek [Koncert fortepianowy e-moll] w aranżacji Nikoli Kołodziejczyka

Side D
1. Oda do serca [Mazurek a-moll] w aranżacji Krzysztofa Herdzina
2. Zezowate szczęście [Mazurek F-dur] w aranżacji Adama Sztaby

 

Leave a Reply