Bartosz Szczęsny i jego ważny przekaz w piosence “To jest mój dom”

Utwór “To mój dom” Bartosza Szczęsnego dedykowany jest wszystkim, którzy tak niedaleko od nas walczą o swoje podstawowe prawa. Pretekstem do jego powstania są bowiem zajścia na Białorusi. Do piosenki powstał klip.

“To mój dom” to hołd dla wszystkich tych, którzy w dzisiejszych czasach muszą walczyć o swoje podstawowe prawa – o możliwość decydowania o sobie samych.

“A ja tęsknię do wolności” – słowa, które wydają się unosić nad głowami tysięcy, którzy od dni, tygodni, miesięcy walczą na Białorusi o coś, co dla wielu z nas wydaje się być tak oczywiste – jednak nam też nie jest dane raz na zawsze, wiec powinniśmy nauczyć się doceniać wolność. Drodzy przyjaciele z Białorusi – ta piosenka jest dla Was! Nich Wam doda siły! – jak informuje artysta.

fot. materiały prasowe

“To mój dom” to utwór z ważnym przesłaniem, który choć odnosi się do wydarzeń na Białorusi ma bardziej uniwersalny przekaz. Zwrócenie uwagi na problemy naszych wschodnich sąsiadów i danie im nadziei to jedno, a poczucie bezpieczeństwa we własnym miejscu zamieszkania to drugie. W końcu w domu (szeroko rozumianym, ale też dosłownym) ma być spokój, miłość i stabilizacja. Ciepły wokal Bartosza Szczęsnego jedynie zaznacza charakterystykę utworu – nie komentuje, nie narzuca, a jedynie przekazuje w stonowany, aczkolwiek emocjonalny sposób jego tekst. Od strony muzycznej mamy do czynienia ze szlachetnie zaaranżowaną propozycją, która oscyluje gdzieś w okolicach piosenki poetyckiej, choć istnieje w jej podtekście balladowa, bardziej rockowa energia. “To mój dom” to nieprzerysowana i nienachalnie podana opowieść z przekazem.

 

*****

Muzyka i słowa: Bartosz Szczęsny

Wokal: Bartosz Szczęsny

Piano: Piotr Laczek

Gitary: Marcin Majerczyk

 

fot. materiały promocyjne

Leave a Reply