Pierwszy singiel zespołu Molly Bloom. Posłuchaj utworu “Tragica Moloi”

“Tragica Moloi” to pierwszy singiel zespołu Molly Bloom. Grupa działa od roku w Krakowie.

“Pierwszy nasz singiel. O wyspach połączonych miłością do nienawiści i nienawiścią do miłości. Wyspach, które już nie przywrócą się do życia, ani nie zabiją. Trwają w wiecznym śnie. Gdzieś w niebycie, czyli tam, gdzie nie chcemy być. Żyjemy obecnie w czasach izolacji, prywatnych wojen, toksycznych relacji, ukrytego nieszczęścia. Piosenka ta jest przeciw temu. Kończy pewien etap i pozostawia otwartą drogę. Tylko od nas zależy, którą ze ścieżek wybierzemy…” – jak informuje zespół.

fot. materiały prasowe

“Tragica Moloi” – nagranie na bass, gitarę, perkusję oraz wokal. To tylko tyle i aż tyle.

*****

Premierowy utwór Molly Bloom dowodzi temu, że mamy do czynienia z zalążkiem ciekawego zjawiska. Zespół bardzo świadomie czerpie z art-rocka, wytrawnej alternatywy, a nawet rocka progresywnego. Całość prezentuje się dosyć surowo, ale zapewne taki był ich zamysł. Chociaż lepsza produkcja bardziej podkreśliłaby ich brzmienie, które przecież już teraz jest ciekawe.

Choć sama forma wymaga jeszcze ukształtowania, to grupa jest na dobrej drodze, by tworzyć kompozycje silniejsze od strony czysto artystycznej. Dojrzałość przychodzi z czasem, a bez gruntownej podstawy, obiecujących możliwości i indywidualizmu niczego nie można osiągnąć. A to przecież Molly Bloom już ma, czego dowodem jest ich utwór “Tragica Moloi”.

*****

Molly Bloom jest zespołem, który nie miał prawa powstać, a powstał. Muzykę, którą wykonują można określić mianem wielowymiarowej – od art-post rocka przez nową falę, alternatywę po brzmienia mocniejsze. Jest to twórczość nowoczesna, z szacunkiem dla przeszłości i samych twórców. W repertuarze grupy przewijają się piosenki melodyjne, aspirujące do przebojowości, jak i rozbudowane kompozycje pełne niebanalnych rozwiązań i dramaturgii. W warstwie tekstowej zręcznie udało się połączyć delikatność, kobiecość z odwagą i grą słów.

Grupa zawiązana została w listopadzie 2019 w Krakowie, przez trzy muzyczne indywidualności: Daniela Jabłonowskiego, Dariusza Regulskiego i Andrzeja Zaczkowskiego. Po licznych zawirowaniach związanych z poszukiwaniami odpowiedniego głosu i ”wojną z niezidentyfikowanym” (pandemia) w czerwcu 2020 odnalazła ich utalentowana wokalistka – Klaudia Kroczek. Przyszła i została.

“I niech nasza wspólna droga w ciemnościach ku światłu – trwa jak najdłużej. I bądźmy w tej drodze razem.”

*****

Zespół Molly Bloom w składzie:

Klaudia Kroczek – śpiew (Światło)

Daniel Jabłonowski – bass (Rozum)

Andrzej Zaczkowski – gitara (Spokój)

Dariusz Regulski – perkusja (Serce)

 

Dodaj komentarz