Premierowy album projektu Piotr Damasiewicz Viennese Connection. Zapowiedź koncertu

10 października w warszawskim Klubie Spatif będzie można usłyszeć na żywo kompozycje z nowej płyty “Vienna Suite” projektu Piotr Damasiewicz Viennese Connection. A już wkrótce pojawi się nasza recenzja tego albumu.

fot. materiały prasowe

Muzykę kwartetu najlepiej opisać jako „(…) ekspresyjną, wolną, choć bardzo rytmiczną i melodyjną, czasami maniakalną, zawsze graną z pasją i pełnią miłości, oddania..”.

Przywraca bliskie naszym sercom brzmienia jazzu lat 60. i 70., w których komponowane i wspólnie improwizowane partie miały równe miejsce, a energia między muzykami i słuchaczami podczas koncertu była kluczową częścią procesu tworzenia.

Piotr Damasiewicz – jeden z najbardziej oryginalnych trębaczy polskiej sceny jazzowej. Jego albumy „Alaman”, „Imprographic” czy „Mnemotaksja” były wymieniane w czołówce najważniejszych płyt na polskiej scenie muzyki improwizowanej ostatnich lat. Damasiewicz jest zdobywcą Fryderyka w kategorii Jazzowy Debiut roku 2012 za album Hadrony, nagrany z orkiestrą kameralną Aukso.

W 2019 roku nakładem ‘Asitgmatic Records’ wydał długo oczekiwana przez fanów kolejna płytę w międzyczasie owianego legendą składu Power of the Horns “Polska”.

Obok własnych projektów takich jak Into The Roots, Piotr Damasiewicz Quintet, czy solo, Damasiewicz współpracuje także m.in. z portugalskim Red Trio, Spinifex, a także współtworzy z Emilio Gordoą Hangar Music i z Gerardem Lebikiem VeNN Circles.

Był członkiem międzynarodowych platform kreatywnych JazzPlaysEurope 2010, Take Five Europe 2013, Art Meetings, Melting Pot Jazztopad, a także kompozytorem współpracującym z European Jazz Network. Obecnie działa pod szyldem własnej, powołanej do życia inicjatywy wydawniczo-koncertowej L.A.S. listening and sounding.

W maju 2019 materiał “Vienna Suite” został nagrany w renomowanym studiu Amann w Wiedniu, podczas sesji z udzialem publiczności w ramach nowej inicjatywy i wytwórni lidera – L.A.S. listening and sounding, której głównym założeniem jest zaangażowanie odbiorcy w proces tworzenia, przez wykorzystanie jego wrażeń i odczuć w produkcji ostatecznego wyniku tego spotkania muzyk-słuchacz, jakim jest nagranie i jego oprawa. Winyl tej, wiedeńskiej edycji L.A.S-u ma polską premierę w październiku 2020 roku. Kwartet planuje europejską trasę koncertową w klubach i na festiwalach.

Już 10 października zespół wystąpi w warszawskim Spatifie. Dołącz do wydarzenia:

https://www.facebook.com/events/3241124362674021?acontext=%7B%22event_action_history%22%3A[%7B%22mechanism%22%3A%22search_results%22%2C%22surface%22%3A%22search%22%7D]%7D

 

Dodaj komentarz