Nowy singiel duetu Plastic. Posłuchaj “Gonna Get U”

“Gonna Get U” to kolejny singiel zapowiadający czwarty album formacji PLASTIC. Do tego jakże porywającego utworu powstał kosmiczny teledysk! Płyta w całości ukaże się na początku 2021 roku.

Plastic to zespół i duet producencki – Agnieszka Burcan i Paweł Radziszewski, którzy od lat konsekwentnie tworzą własny muzyczny przekaz.

“Gonna Get U” to utwór najbardziej reprezentatywny dla stylu całego albumu. Plastic, nazywany polskim prekursorem nowego nurtu muzyki elektronicznej, wyraźnie wraca tą piosenką do swoich korzeni. Wkrótce za sprawą DJ’ów i producentów muzycznych niezależnej sceny polskiej i zagranicznej pojawią się też remiksy “Gonna Get U”.

fot. okładka singla

Plastic wracający do własnych elektronicznych korzeni? Poniekąd, bo dzieje się tu znacznie więcej, niż moglibyśmy przypuszczać. W ich nowej propozycji “Gonna Get U” jest odrobina szaleństwa, ale bardziej ten utwór eksploduje świadomością w podejściu do samej formy muzycznej, w której zespół czuje się jak ryba w wodzie. Zabawa, lekkość, rozrywka to jedno, a z drugiej strony mamy do czynienia z nieprzerysowaną, zręcznie poprowadzoną bardzo dobrą kompozycją.

Istotną umiejętnością jest korzystanie z tego wszystko, co już w muzyce słyszeliśmy jeszcze w latach 80., ale też przetwarzanie tego na własny sposób. Takie przekształcanie w coś, co tworzy indywidualność duetu jest ogromną zaletą ich nowej propozycji i stanowi jej niepodważalną wartość. Zderzenie dwóch biegunów emocjonalności oddaje piosenkę, w której można odnaleźć się bez względu na nasze samopoczucie. Jest w niej odrobina nostalgii, tworząca chilloutowy nastrój, jednak jej taneczny podtekst spowoduje, że “Gonna Get U” doskonale sprawdzi się również na parkiecie. Świetny utwór na słoneczną pogodę, ale też na długie jesienne wieczory. Doskonały również ze względu na nieograniczoną kreatywność zespołu.

*****

„Piosenka zawiera proste przesłanie: I’m gonna get U – You’re Gonna Love me! Strzeżcie się więc, bo tak będzie. To zabawna metafora tego, jak nieustannie zabiegamy o względy naszych fanów. Robimy swoje, tworzymy muzykę i ciągle nas to bawi. Wierzymy, że Gonna Get U dopadnie Was i zmusi do odwzajemnienia uczuć i emocji. To piosenka z tezą, że nic nas nie ogranicza, wszystko może się zdarzyć, bądźmy cierpliwi i w końcu się uda. Nie kochasz jeszcze? To się niedługo zmieni. Nie zakochałeś się jeszcze, lecz nie myśl, że jesteś bezpieczny. Gonna Get U kontynuuje tu wątek z „U Gonna Love It”, więc nie bierzcie wszystkiego zbyt serio J.”

Do miłosnych uniesień w “Gonna Get U” prowadzą wspinające się analogowe arpegiatory z kultowej serii Rolanda – Juno. Słychać też wiele nowoczesnych brzmień i wirtualnych instrumentów. Gitarowy riff, na którym opiera się misterna całość, zespół wykorzystał też w orkiestrowym, scifi intro do kosmicznego klipu. Po awiacyjnej przygodzie w „Waiting For A Plane”, jak przystało na album, którego inspiracją są podróże, w Gonna Get U Plastic leci statkiem kosmicznym z ważną muzyczną misją w najdalsze zakamarki wszechświata. Zapewne dlatego i w aranżacji postawił na oddech i przestrzeń – czyli SPACE, a może po prostu @plasticspace.

Wideoklip do “Gonna Get U” stworzył Dawid Krępski, z którym Plastic od lat tworzy udaną kooperację („I Want U”, „U Gonna Love It” „Out Of Control” „Waiting For A Plane”):

Główną inspiracją były teledyski youtubowych geniuszy-amatorów. Wszelkie braki rzemiosła nadrabiający pasją i zaangażowaniem. Kiczowate, tandetne, a jednak hipnotyzujące kreatywną wolnością niespętaną kagańcem norm estetycznych.”

 

fot. materiały prasowe

Jedna odpowiedź do “Nowy singiel duetu Plastic. Posłuchaj “Gonna Get U””

Leave a Reply