Skinny i Kasia Stankiewicz w utworze “Their Lies Will Blind You”

Utwór “Their Lies Will Blind You” jest singlem zapowiadającym drugi solowy album Skinny’ego -“Lust”. W utworze pojawia się Kasia Stankiewicz.

Motoryczna produkcja artysty przesiąknięta elektroniką, potężnymi beatami i wyśrubowanym basem skontrastowana została z zarówno delikatnym i kojącym jak i podszytym pewnością i pełną świadomością każdego słowa, wokalem Kasi Stankiewicz (Varius Manx, Stankiewicz). Zabieg ten  koresponduje z ładunkiem emocjonalnym zawartym w tekście.

fot. materiały promocyjne

“Tekst do utworu “Their Lies Will Blind You” to moje spojrzenie na problem wolności kobiet i ich prawa wyboru. Napisałem ten utwór z perspektywy nienarodzonego dziecka, które niekoniecznie pragnie przyjść na świat.

Dziecka, które w tylko sobie znany sposób wie, że przestrzeń, którą ma w przyszłości powitać totalnie mu nie sprzyja. Ma po prostu chcieć mieć możliwość wyboru momentu, w którym wszystko i wszyscy będą na jej/jego przyjście gotowi – zarówno ono jak i jej/jego rodzice, ale przede wszystkim świat, który na ten moment taki wybór odbiera. Z drugiej strony mamy również matkę, która nie prosi o modlitwę zaślepionych tak zwaną wiarą ludzi, ponieważ to powinien być wybór i decyzja jej i ich bliskich. Prawdziwa wiara polega przecież na wybaczaniu, więc jest pewna, że ten Bóg, którym straszą ją za życia, po śmierci na bank jej wybaczy… i nie tylko jej, bo nie jest jedyna w kolejce.” – jak informuje Skinny

Zapowiedź zbliżającego się albumu “LUST”.

Drugi solowy album Skinny’ego będzie sporym powiewem świeżości na polskim rynku muzycznym. Piękne, naładowane niezwykłym ładunkiem emocjonalnym, ballady przywołujące na myśl najlepsze momenty z okresów świetności Placebo czy Sneaker Pimps przeplatane energetycznymi utworami spod znaku Depeche Mode oraz masywne, industrialne brzmienia budzące skojarzenia z twórczością Trenta Reznora, a wszystko skomponowane i wyprodukowane przez jednego artystę – Skinny’ego, który swoim charakterystycznym I charakternym stylem wprowadza z każdym swoim albumem nową jakość na krajowej scenie muzycznej.

Na płycie, prócz Skinny’ego i Kasi Stankiewicz usłyszymy również Łukasza Luka Jeleniewskiego (Lipali) i Piotra Radzio, jak i również niezwykle utalentowany duet smyczkowy (Julia Ziętek i Anna Śmiszek-Wesołowska). Płyta, napisana, skomponowana i wyprodukowana przez Skinny’ego, została zmiksowana w gdańskim SelektaStudio przez Przemysława Popławskiego, a masteringiem zajął się Tom Meyer z hamburskiego studio Master And Servant.

Skinny to wokalista, multiinstrumentalista, kompozytor, autor tekstów i producent. Swoją karierę muzyczną rozpoczął w 2005 roku, tworząc z Anną Patrini duet Skinny Patrini znany m.in. z muzyki do filmów “Galerianki” oraz “Lokator”. Zespół zagrał na wielu festiwalach w kraju i zagranicą, ma na koncie dwie płyty “Duty Free” oraz “Sex”.

W roku 2013 duet zakończył działalność, a Skinny zajął się pracą pod własnym pseudonimem artystycznym. W 2014 roku artysta wyprodukował dwa utwory na płytę “Anima” Justyny Steczkowskiej (“Kochankowie syreny” i “High Heels”).

W 2016 ukazała się jego pierwsza solowa płyta “The Skin I’m In” , na której znalazł się m.in. utwór “I Wish” z gościnnym udziałem Kasi Stankiewicz. Premierowa propozycja “Their Will Blind You” jest więc kolejną współpracą artysty z wokalistką.

Skinny i Kasia Stankiewicz we wspólnym utworze. Posłuchaj “Their Lies Will Blind You”

fot. okładka singla

Leave a Reply