Matt Dusk, Kuba Badach i Aleksandra Kwaśniewska we wspólnym utworze

Po dobrze przyjętym przez słuchaczy polsko – angielskim duecie May Way / Szczęście jest we mnie ze Zbigniewem Wodeckim, Matt prezentuje kolejną, dwujęzyczną niespodziankę. Tym razem Matt Dusk do współpracy zaprosił Kubę Badacha, natomiast polski tekst napisała Aleksandra Kwaśniewska.

“Learnin’ the Blues / Już wiesz co to blues”, to najnowszy singiel zapowiadający album Matta Duska z największymi hitami Franka Sinatry.

W rezultacie mamy opowieść o dwóch mężczyznach ruszających w miasto, którzy po utracie miłości, świadczą sobie wsparcie i przyjacielskie, męskie ramie.

fot. materiały prasowe

 

„Jazz ma wieloletnią tradycję w zakresie interpretacji i współpracy. Dorastałem w nocnych klubach, w których nigdy nie wiedzieliśmy, kto był na sali i nie wiedziałeś, kto zaraz wyjdzie na scenę i zaśpiewa.  Kuba i ja chcieliśmy znaleźć piosenkę, którą dwóch gości mogłoby zaśpiewać o bluesie, doradzając sobie wzajemnie, żeby iść dalej.  

Współpraca z Kubą była bezproblemowa i przyjemna, a praca na planie klipu wypełniona była rozmową, śmiechem i whisky.” – Matt Dusk

9 października ukaże się kolejny album Matta Duska zatytułowany „Sinatra With Matt Dusk” to płyta, która zabierze nas w podróż do czasów, w których u szczytu popularności był jego idol Frank Sinatra. W czasy elegancji i zmysłowości, zadymionych klubów Las Vegas z lat 60-tych, gdy na listach przebojów królowały dzisiejsze standardy – „Come Fly With Me”, „I’ve Got You Under My Skin”, czy „Fly Me To The Moon”.

Album ukaże się w dwóch wersjach – deluxe (13 utworów) dostępnej na półkach sklepowych i standardowej (11 utworów) w sprzedaży cyfrowej.

 

Leave a Reply