Skinny i Kasia Stankiewicz we wspólnym utworze. Posłuchaj “Their Lies Will Blind You”

“Their Lies Will Blind You” jest singlem zapowiadającym drugi solowy album Skinny’ego, który będzie nosił tytuł “Lust”. W utworze pojawia się Kasia Stankiewicz.

Motoryczna produkcja artysty przesiąknięta elektroniką, potężnymi beatami i wyśrubowanym basem skontrastowana została z zarówno delikatnym i kojącym jak i podszytym pewnością i pełną świadomością każdego słowa, wokalem Kasi Stankiewicz (Varius Manx, Stankiewicz). Zabieg ten  koresponduje z ładunkiem emocjonalnym zawartym w tekście.

fot. materiały promocyjne

“Tekst do utworu “Their Lies Will Blind You” to moje spojrzenie na problem wolności kobiet i ich prawa wyboru. Napisałem ten utwór z perspektywy nienarodzonego dziecka, które niekoniecznie pragnie przyjść na świat.

Dziecka, które w tylko sobie znany sposób wie, że przestrzeń, którą ma w przyszłości powitać totalnie mu nie sprzyja. Ma po prostu chcieć mieć możliwość wyboru momentu, w którym wszystko i wszyscy będą na jej/jego przyjście gotowi – zarówno ono jak i jej/jego rodzice, ale przede wszystkim świat, który na ten moment taki wybór odbiera. Z drugiej strony mamy również matkę, która nie prosi o modlitwę zaślepionych tak zwaną wiarą ludzi, ponieważ to powinien być wybór i decyzja jej i ich bliskich. Prawdziwa wiara polega przecież na wybaczaniu, więc jest pewna, że ten Bóg, którym straszą ją za życia, po śmierci na bank jej wybaczy… i nie tylko jej, bo nie jest jedyna w kolejce.” – jak informuje Skinny

*****

Wytrawny syntetyzm tego utworu nie zabija jej melodyjności, który dodatkowo został podkreślony przez charakterystyczny głos Kasi Stankiewicz. Muzyka artysty jest jak zwykle bardzo wymowna i na swój sposób porywająca. Do tego Skinny jest świetnym producentem, który choć korzysta ze sprawdzonych wzorców, jego efektywność podatna jest na upływ czasu. Zapewne podobnie będzie z nowym utworem “Their Lies Will Blind You”. Syntezatorowe brzmienie także może być przepełnione emocjami. Artysta posiada wielowymiarowy zmysł twórczy, oddalający go od banału i nieoryginalności. To świetna kompozycja, którą można uznać za kolejną udaną opowieść Skinny’ego. Pełną niesamowitego wyczucia i świadomości. Z jednej strony ten utwór posiada coś odpychającego, a z drugiej silnie magnetyzuje, przyciągając naszą uwagę. “Their Lies Will Blind You” nie pozostawia nikogo obojętnym.

*****

Zapowiedź zbliżającego się albumu “LUST”.

Drugi solowy album Skinny’ego będzie sporym powiewem świeżości na polskim rynku muzycznym. Piękne, naładowane niezwykłym ładunkiem emocjonalnym, ballady przywołujące na myśl najlepsze momenty z okresów świetności Placebo czy Sneaker Pimps przeplatane energetycznymi utworami spod znaku Depeche Mode oraz masywne, industrialne brzmienia budzące skojarzenia z twórczością Trenta Reznora, a wszystko skomponowane i wyprodukowane przez jednego artystę – Skinny’ego, który swoim charakterystycznym I charakternym stylem wprowadza z każdym swoim albumem nową jakość na krajowej scenie muzycznej.

Na płycie, prócz Skinny’ego i Kasi Stankiewicz usłyszymy również Łukasza Luka Jeleniewskiego (Lipali) i Piotra Radzio, jak i również niezwykle utalentowany duet smyczkowy (Julia Ziętek i Anna Śmiszek-Wesołowska). Płyta, napisana, skomponowana i wyprodukowana przez Skinny’ego, została zmiksowana w gdańskim SelektaStudio przez Przemysława Popławskiego, a masteringiem zajął się Tom Meyer z hamburskiego studio Master And Servant.

Skinny to wokalista, multiinstrumentalista, kompozytor, autor tekstów i producent. Swoją karierę muzyczną rozpoczął w 2005 roku, tworząc z Anną Patrini duet Skinny Patrini znany m.in. z muzyki do filmów “Galerianki” oraz “Lokator”. Zespół zagrał na wielu festiwalach w kraju i zagranicą, ma na koncie dwie płyty “Duty Free” oraz “Sex”.

W roku 2013 duet zakończył działalność, a Skinny zajął się pracą pod własnym pseudonimem artystycznym. W 2014 roku artysta wyprodukował dwa utwory na płytę “Anima” Justyny Steczkowskiej (“Kochankowie syreny” i “High Heels”).

W 2016 ukazała się jego pierwsza solowa płyta “The Skin I’m In” , na której znalazł się m.in. utwór “I Wish” z gościnnym udziałem Kasi Stankiewicz. Premierowa propozycja “Their Will Blind You” jest więc kolejną współpracą artysty z wokalistką.

Więcej muzyki od Skinny’ego znajdziesz tutaj: https://skinnylust.bandcamp.com/

 

fot. materiały promocyjne

Jedna odpowiedź do “Skinny i Kasia Stankiewicz we wspólnym utworze. Posłuchaj “Their Lies Will Blind You””

Leave a Reply