Zespół Ogień z nowym singlem. Posłuchaj utworu “Nie ma tu nic”

Utwór „Nie ma tu nic” to najnowsza propozycja zespołu Ogień.  Do niezwykle przebojowego singla powstał teledysk.

Zespół Ogień powraca po zwycięstwie na 54. KFPP w Opolu. W 2017 roku podczas konkursu „Debiutów” zdobyli trzy nagrody m.in. nagrodę publiczności, SAWP. Zostali wtedy docenieni przez publiczność oraz branże. Co nie zdarza się to często na festiwalach muzycznych. Hit pt. „Mary Jane”, który doprowadził zespół do tego sukcesu był grany w wielu rozgłośniach radiowych i budził zainteresowanie fanów polskiej pop-rockowej muzyki.

fot. materiały promocyjne

Ogień postawił tym razem na odmienne, nieco lżejsze, ale niemniej przebojowe brzmienie. Trzeba zauważyć, że zespół posiada wciąż zdolność do pisania nośnych piosenek, chociaż wycofał gitary, na rzecz zabawy nieco inną konwencją. Klubowe brzmienie jest nienachalne i to ono prowadzi całą kompozycję, która na szczęście nie została pozbawiona wyrazistego charakteru. Zapewne to też zasługa wyrazistego głosu samego wokalisty. To on nadaje tej piosence jeszcze większej energii i staje się nośnikiem emocji, których w nowej propozycji grupy przecież nie brakuje. Rozrywkowy wydźwięk nie zabrał jej należytej ekspresji. Z należytym zaangażowaniem, lekkością, ale też świadomym podejściem do samej formy powstał niezwykle porywający utwór.

*****

Wokalista Filip Popów wspomina:

„Zaczęliśmy szukać czegoś zupełnie nowego i pojawił się nasz obecny producent i nowy klawiszowiec NDA, z którym znaleźliśmy zupełnie nową formułę na zespół. Nasze poprzednie utwory były utrzymane w zupełnie innej stylistyce, która nam się po prostu znudziła. Hubert (NDA) dodał do naszej muzyki klubowych rytmów, nowoczesnego podejścia i swojego feelingu, a do tego trzeba było dostosować zupełnie inne partie gitar, a na koniec pojawił się pomysł na odmienne posadzenie wokalu.

Poprzednie piosenki były chwytliwe i przebojowe, ale teraz znaleźliśmy coś bardziej zaskakującego i emocjonalnego. Dzięki temu, że tekst jest mroczny i niepokojący, ale jednocześnie ekspresyjnie zaśpiewany udało się osiągnąć wybuchowy i mam nadzieję przebojowy efekt. Do tego musieliśmy znaleźć odpowiedni obrazek, który podkreśliłby charakter piosenki. To co działo się na planie jest nie do opisania. Pojawiła się niesamowita energia, która obecna jest w każdym kadrze tego krótkiego filmu. Nawet ekipa filmowa była pod wrażeniem tego co się wydarzyło i mam nadzieję, że widzowie i słuchacze odczują te same emocje podczas oglądania i słuchania „Nie ma tu nic”.”

W tym roku zespół szykuje dla swoich słuchaczy jeszcze jedną niespodziankę. Będzie to kolejny singiel promujący nadchodzące wydawnictwo, które zbliża się wielkimi krokami.

*****

Zespół Ogień w mediach społecznościowych:

Facebook www.facebook.com/ZespolOgien

Instagram www.instagram.com/ZespolOgien

Strona Internetowa www.ogien.art

 

muzyka:  Przemysław Zakrzewski / Hubert Urbaniak

słowa: Filip Popów

 

fot. materiały prasowe

Leave a Reply