Szymon Grzybacz prezentuje utwór “Malinowy”

Kilka tygodni temu odbyła się premiera debiutanckiego singla Szymona Grzybacza pt. “Malinowy”, zrealizowanego we współpracy z orkiestrą, która występuje chociażby ze światowej klasy artystą Andrea Bocelli.

Jak wspomina sam Szymon:

“Tym klipem chce podkreślić jak toksyczna może być dla nas kontrola drugiego człowieka, jeśli ktoś przekracza pewne granice. Im bardziej ktoś chce zatrzymać nas na własność, tym bardziej robi krzywdę nam i sobie”.

“Malinowy” to niezwykle sprawnie poprowadzona kompozycja mieszcząca się w szeroko pojętym gatunku pop. Starannie dopracowana aranżacja charakteryzuje się świeżością, ale też umiejętnym uwypukleniem instrumentarium orkiestry, która nie przesłania charakterystycznego głosu młodego artysty.

Obecność Szymona naznacza ten utwór indywidualizmem. Zwraca też uwagę szlachetne podejście do samej interpretacji. Wokalista nie pozwolił ponieść się nadmiernie emocjom, co mogłoby przynieść męczący patos. Kompozycja została podana z nieprzesadzonym rozmachem. Jej forma jest nieco filmowa, delikatnie podkoloryzowana, ale wciąż naturalnie uwypuklająca charyzmę samego wokalisty.

fot. materiały prasowe

*****

Szymon był uczestnikiem takich programów jak ukraińska edycja “X-Factor” i “Must be the music – tylko muzyka”.

Szymon Grzybacz to 22-letni autor muzyki oraz tekstów. Z wykształcenia muzyk, realizator dźwięku pochodzący z województwa małopolskiego. W 2015 roku zachwycił publiczność, legendę polskiej muzyki rockowej – Korę oraz pozostałe osoby z jury w programie “Must be the music – Tylko Muzyka” wykonując utwór pt. “Your Man” z repertuaru Josha Turnera, trzy lata później, w 2018 roku zachwycił ukraińską publiczność w tamtejszej edycji programu “X-Factor”.

W każdym z tych programów wzbudził ogromne zainteresowanie swoją wyjątkową barwą głosu, stąd też w 2019 roku otrzymał propozycję od Polskiej Orkiestry Muzyki Filmowej i wyruszył z nimi w trasę koncertową po Polsce. Podczas koncertów występował m.in. w duecie z Kayah, Kasią Cerekwicką oraz Kasią Moś.
Po krótkiej przerwie w mediach Szymon powraca z debiutanckim, solowym materiałem. Podczas nieobecności tworzył materiał, który jest bardzo dojrzały i dopracowany. W planach ma wydać EP’kę z całym materiałem. Pierwszym utworem promującym wcześniej wspomniany materiał jest właśnie singiel pt. “Malinowy”, autorem tekstu oraz muzyki jest Szymon. Co ciekawe został on nagrany we współpracy z orkiestrą, która gra koncerty m.in. ze światowej klasy artystą Andrea Bocelli. Zobrazować ten singiel pomogła Warszawska Szkoła Filmowa.

 

Leave a Reply