Jacek Horta prezentuje nowy singiel! Posłuchaj utworu “Zostań tu”

Po świetnie przyjętym utworze “Tylko Kochaj”, Jacek Horta prezentuje drugi równie intrygujący utwór. “Zostań tu” to konsekwentne podążanie drogą własnych zapatrywań muzycznych. Emocjonalna opowieść doczekała się także teledysku.

fot. materiały promocyjne

“Czasem pojawia się w naszym życiu ktoś, kto przewraca je do góry nogami. Każde słowo tej osoby, spojrzenie, choćby sama obecność, a w końcu bliskość sprawiają, że cały świat, wszystko to, co było dla nas do tej pory ważne, priorytetowe, zaczyna się rozmywać. Chcemy się tego ponownie złapać, powrócić do tego, co jeszcze przed sekundą było dla nas najistotniejsze. Ta jedna chwila i już myślimy tylko o tej drugiej osobie. Pragniemy tej bliskości, jej słów, jej dotyku…

Obserwuję ten stan i czuję, że odpływam, że znajduję się w zupełnie innym miejscu. Część mnie bardzo chce wrócić do tego, co było, inna część pragnie żyć u boku tej drugiej osoby. To ten stan opisałem. „Pragniesz moich łez” mówi o rozerwaniu pomiędzy starym a nowym światem, dawnym, a obecnym postrzeganiu pewnych sytuacji. Odnosi się do stanu niemocy i to ten stan przyprawia mnie o łzy. Chciałbym wiedzieć jak postąpić, w jaki sposób układać nowe życie, jak długo w nim trwać i co robić. Otrząsnąć się i uciec, a może budować życie obok Ciebie…”. – jak informuje artysta.

Zarówno utwór jak i teledysk powstały przy współpracy z twórcami znanymi już z działań przy debiutanckim singlu „Tylko Kochaj”, czyli Łukaszem Chylińskim (produkcja muzyczna) i Olgą Czyżykiewicz (teledysk). Klip poniekąd nawiązuje do poprzedniej ilustracji, związanej z pierwszą solową piosenką. Wiele w nim wymownej symboliki, która podkreśla przekaz “Zostań tu”. Do tego dochodzi doskonała realizacja i niezwykle malownicze zdjęcia.

W teledysku wystąpili: Sandra Jackowska, Jacek Horta, Julian Klamerus.

Premiera utworu i klipu miała miejsce 14 września. Można go obejrzeć i odsłuchać na kanale YouTube (http://tiny.cc/bqm0rz) oraz we wszystkich serwisach streamingowych.


FB: https://www.facebook.com/jacekhorta/

Strona: www.jacekhorta.pl

 

Muzyka: Jacek Horta

Słowa: Jacek Horta

Produkcja muzyczna: Łukasz Chyliński

Mix: Łukasz Chyliński

Mastering: Robert Szydło

Produkcja: Jacek Horta

Scenariusz / reżyseria: Olga Czyżykiewicz

 

fot. materiały promocyjne

Leave a Reply