Basia Kuhn prezentuje utwór “Tylko z tobą” w ramach projektu iWojtek

Basia Kuhn jest młodą debiutantką i wypuściła niedawno swój pierwszy singiel „Tylko z tobą”. Piosenka jest częścią projektu iWojtek, za którym stoi kompozytor i gitarzysta zespołu KULT, Wojciech Jabłoński.

Ideą projektu jest promocja zdolnych, nieznanych szerszej publiczności wokalistów.

fot. materiały promocyjne

“Tylko z tobą” to bardzo melodyjna ballada, zbudowana na brzmieniu żywych instrumentów. W tle niezwykle zmysłowo zostały wplecione dźwięki kwartetu smyczkowego, porywającej sekcji dętej i oczywiście gitar. Propozycja młodej wokalistki wyraźnie została osadzona w stylistyce pop, ale nie ma w niej banalnych naleciałości i sztucznych dodatków. Wydawać może się, że to tylko piosenka o miłości – pozorny banał, a jednak od zawsze inspirujący wielu twórców.

Nie znajdziemy więc tutaj sztampowych rozwiązań, chociaż tekst w sposób bezpośredni traktuje temat. Ważny jest też ciepły wokal samej Basi, który idealnie wpasował się w lekkość tej jakże sprawnie poprowadzonej kompozycji.

*****

Ideą projektu jest promocja zdolnych, nieznanych szerszej publiczności wokalistów, wyłonionych z castingu, który Jabłoński ogłosił w mediach społecznościowych na początku tego roku. Napłynęło wówczas ponad 300 zgłoszeń od osób chcących nagrać swój singiel. Ostatecznie Wojtek Jabłoński wybrał 10 wokalistów, którym wyprodukował piosenki od muzyki i tekstów po teledyski.

Jabłoński ma nadzieję, że uczestnictwo w tym projekcie pomoże wszystkim spełnić ich marzenia i zaistnieć w świecie muzycznym. 

Muzyka została dostosowana do stylu śpiewania i wrażliwości każdego z wokalistów i gatunkowo różni się od mocniejszych rockowo-punkowych brzmień, z którymi dotychczas Jabłoński był kojarzony. Przy piosenkach współpracował z Konradem Wantrychem przy aranżach klawiszy i kwartetu smyczkowego.

Premiera utworu “Tylko z Tobą” Basi Kuhn  miała miejsce 25 września. Do piosenki powstał teledysk.

Aktualności dotyczące projektu na:

 

 

fot. materiały promocyjne

Jedna odpowiedź do “Basia Kuhn prezentuje utwór “Tylko z tobą” w ramach projektu iWojtek”

Leave a Reply