Adam Nowak i Akustyk Amigos zapowiadają album “Pół płyty”

Adam Nowak, lider zespołu Raz Dwa Trzy i Akustyk Amigos zapowiadają album “Pół płyty”, który ukaże się w jesienią tego roku.

Adam Nowak – gitarzysta, autor tekstów, wokalista i lider zespołu Raz Dwa Trzy. Laureat dwóch złotych i pięciu platynowych płyt, a także siedmiu Fryderyków – m.in. w kategoriach „album roku”, „piosenka roku” i „autor roku”. W 2005 roku otrzymał nagrodę im. Jacka Kaczmarskiego za całokształt twórczości.

fot. okładka płyty

Z grupą Adam Nowak i Akustyk Amigos wokalista wyrusza w nową muzyczną podróż zainspirowaną połączeniem doświadczeń i dokonań wytrawnych muzyków: Karima Martusewicza (Voo Voo) i Jarka Trelińskiego (Raz Dwa Trzy).

 

Na linii zarówno artystycznego, jak i towarzyskiego porozumienia oraz z potrzeby grania niezależnie od macierzystych grup, powstał autorski projekt Adama Nowaka będący kwintesencją zamiłowania twórcy do akustycznych aranżacji i kameralnej oprawy koncertów na żywo.

Koncerty Adam Nowak i Akustyk Amigos to bliskie spotkania z publicznością, pozbawione sztywnych ram i pełne improwizacji.

Na płycie znalazł się całkowicie autorski repertuar, a na koncertach można się spodziewać się również kompozycji wybitnych polskich autorów – Marka Grechuty, Wojciecha Młynarskiego, czy Zbigniewa Herberta.

Nowy album zespołu „Pół płyty” ukaże się jesienią 2020 nakładem AGORY.

Adam Nowak o nowej płycie:

„W czasie obostrzeń związanych z pandemią nagrany został (wraz z zaproszonymi gośćmi) materiał muzyczny zatytułowany Pół płyty zawierającej siedem utworów. Nagrywanie śladów muzycznych odbywało się zazwyczaj w domach i w studio Karima Martusewicza – dobrego ducha całego przedsięwzięcia.” 

Skład zespołu:

Adam Nowak – śpiew, gitary (Raz Dwa Trzy)

Jarek Treliński – gitara (Raz Dwa Trzy)

Karim Martusewicz – kontrabas (Voo Voo)

+ goście

 

Lista utworów:

1. Cokolwiek ujęte

2. Który jestem z rzędu

3. Jeden jest zły inny dobry

4. Ogół stanowi

5. Życie Janka

6. Panna wyniosła ale biedna

7. STOPA R.I.P

 

Leave a Reply