Czesław Niemen w interpretacji duetu Beti & Bobass. Posłuchaj “Dziwny jest ten świat”

Nieśmiertelna piosenka “Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena doczekała się już wielu interpretacji. Nową wersję tego utworu zaprezentował tym razem duet Beti & Bobass.

“W obliczu ostatnich wydarzeń w Polsce i na Świecie oraz pod wpływem osobistych przeżyć powstała nasza aranżacja tego pięknego utworu Czesława Niemena.” – jak informuje zespół.

Duet jest w trakcie nagrywania drugiej płyty, na której znajdzie się także ten utwór.

fot. materiały prasowe

Zespół podszedł do wykonania utworu “Dziwny jest ten świat” na swój oryginalny sposób, nie odbierając tej piosence potęgi oraz szlachetności. Z szacunkiem do pierwowzoru powstała porywająca interpretacja, dodatkowo podkreślona przez mocny głos wokalistki Beaty Bełtowskiej.

Zapewne wykonywanie tak wielkiego klasycznego utworu nie jest łatwe, a zespół poprzez lekkość wykonania i nadanie tej propozycji naturalnego wydźwięku, wyszedł z tego zadania obronną ręką. Dochodzi do tego sam przekaz, zrozumienie tekstu oraz nieprzerysowane wykonanie. Ważne jest także napięcie, które udało się utrzymać wokalistce do samego końca.

*****

Duet Beti & Bobass to dwie wybuchowe osobowości, których oprócz wspólnej pasji i przyjaźni połączyła również muzyka.

Beata Beti Bełtowska to wokalistka o mocnym i charakterystycznym wokalu. Absolwentka szkoły muzycznej I i II stopnia w Stalowej Woli, autorka muzyki i tekstów. Finalistka programu telewizyjnego “Aplauz Aplauz” emitowanego na antenie TVN. Pedagog pracująca z dziećmi i młodzieżą z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim i umiarkowanym. Twórczyni programu muzykoterapetycznego pt. “Muzykoterapia w procesie wspomagania rozwoju oraz niwelowania napięć dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną”, wieloletnia nauczycielka muzyki w szkołach masowych.

Kuba “BOBASS” Wilk – multiinstrumentalista , głównie basista i kontrabasista, aranżer, realizator dźwięku w studiu Chabakoovka gra głównie jazz i funk, nie przeszkadza mu to jednak w otwieraniu się na inne, często bardzo odległe stylistycznie gatunki. Współpracował między innymi z wieloma zespołami folkowymi m.in. Trebunie Tutki, Siwy Dym, Rzoz. Koncertował w wielokrotnie w Indiach, Chinach, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Łotwie, Ukrainie, Słowacji, Niemczech, Bułgarii i Danii. Został laureatem Festiwalu Polskiego Radia programu 2 “Nowa Tradycja”, gdzie zdobył Grand Prix w duecie z Agatą Siemaszko. Jest związany z firmą Ernie Bal land oraz Music Mann prezentując gitary basowe. Reprezentował Polskę na Festiwalu Euroradio w Bułgarii w Duecie z Agatą Siemaszko.

Vocal i chórki – Beti
Fortepian, gitara basowa, gitara elektryczna – Kuba Bobass Wilk
Perkusja – Mirosław Hady
Aranżacja – Kuba Bobss Wilk
Mix i master – Kuba Bobass Wilk
Nagrano w studio CHabakoovka

 

Jedna odpowiedź do “Czesław Niemen w interpretacji duetu Beti & Bobass. Posłuchaj “Dziwny jest ten świat””

Leave a Reply