Skubas prezentuje nowy utwór “Haitańskie drzewa”

“Haitańskie drzewa” to trzeci singiel zapowiadający nową płytę Skubasa. Do piosenki powstał teledysk, który trzeba obejrzeć. Premiera albumu już tej jesieni.

fot. materiały prasowe

 Skubas o singlu “Haitańskie drzewa”: “To najmłodsza i zarazem moja najbardziej radosna piosenka dotychczas. Przynajmniej jeśli chodzi o warstwę muzyczną. Warstwa tekstowa natomiast jest rezultatem zaistniałej sytuacji w Polsce i na świecie w kwietniu 2020r.

To manifest o pogodzeniu się z losem, zarazem stawiający ważne pytanie-czy za kryzysem w którym przyszło nam teraz żyć, stoi coś więcej niż przypadek?”.

„Haitańskie drzewa” to trzeci singiel zapowiadający nową płytę Skubasa „Duch”, która ukaże się jeszcze w tym roku. To piękna piosenka, która jest jak wspomnienie odchodzącego właśnie lata – czuć w niej lekkość gorących wieczorów, błogość i beztroskę. Gdy wsłuchamy się w tekst piosenki odkrywamy jej drugie dno będące odbiciem nastrojów panujących aktualnie na świecie.

Skubas jak zwykle mistrzowsko w słowa ubrał rozterki, obawy i emocje. Tekst piosenki dotyka ponurego, kwietniowego czasu, kiedy pustka i strach zaczęły rządzić ulicami miast i miasteczek. To refleksja Skubasa na temat przepisów, przemijania, akceptacji, a nawet teorii spiskowych.

Skubas prezentuje wyjątkowy utwór. Obejrzyj teledysk do singla “Ojciec i syn”

Leave a Reply