Skubas prezentuje wyjątkowy utwór. Obejrzyj teledysk do singla “Ojciec i syn”

Teledysk do piosenki Skubasa “Ojciec i syn” to zdobywca nagrody Papaya Young Directors w kategorii Music Stories.

„Ojciec i syn” to piosenka – prezent na piąte urodziny mojego syna. Poruszam w niej temat relacji/miłości ponad wszystko, w dalekim od ideału świecie. Życzyłbym sobie by była aktualna na zawsze. – jak informuje Skubas.

fot. Tomasz Kozłowski

Syn (Konrad Szymański) to typowy chłopak z blokowiska. Ma podobnych sobie kumpli, dziewczynę i raperską nawijkę. Pewnego dnia jednak wszystko staje na głowie. Chłopak odkrywa, że jego ojciec (w tej roli Łukasz Simlat) w tajemnicy przebiera się za kobietę. Co więcej, występuje na scenie jako drag queen.

Odkrycie kończy się awanturą i napadami agresji z różnych stron – czy wynikających z wściekłości syna czy szukających zaczepki opryszków, którym nie podoba się makijaż i strój ojca.

W końcu dochodzi do przesilenia, ponownego spotkania na ulicy – i próby zrozumienia.

Teledysk zdobył I nagrodę w kategorii Music Stories podczas Papaya Young Directors 2020. Papaya Young Directors to europejski konkurs skierowany do młodych reżyserów umożliwiający bezpośrednie wejście do zawodu w branży filmowej. Zwycięzcy konkursu “otrzymują budżet i kontakty do firm wspierających konkurs i jego uczestników” – podają organizatorzy konkursu.

Koncert Skubasa w Poleskim Ośrodku Sztuki w Łodzi

Jedna odpowiedź do “Skubas prezentuje wyjątkowy utwór. Obejrzyj teledysk do singla “Ojciec i syn””

Leave a Reply