Koncert Skubasa w Poleskim Ośrodku Sztuki w Łodzi

6 września 2019 w Poleskim Ośrodku Sztuki w Łodzi odbył się koncert Skubasa.
Prezentujemy fotorelację z tego wydarzenia.

SKUBAS to autor być może najpiękniejszej polskiej piosenki miłosnej o… braku miłości.
Wszedł w ciężkich, grunge’owych butach w Krainę Łagodności i uzyskał zupełnie nową jakość – muzykę ciężką od emocji, za to lekką dźwiękiem.
Kiedyś znany głównie na scenie klubowej, ze współpracy m.in. z Noviką, Envee i Smolikiem, wybił się na niepodległość wydanym w 2012 roku debiutem „Wilczełyko”. Na swojej drugiej płycie – „Brzasku” – SKUBAS to już artysta kompletny.

fot. Tomasz Kozłowski

Od czasu swojego debiutu SKUBAS zagrał kilka tras koncertowych i wystąpił na wszystkich liczących się festiwalach (Open’er, Orange Warsaw, Jarocin, Przystanek Woodstock, itp.) SKUBAS to również artysta, który chętnie bierze udział w koncertach-projektach specjalnych (m.in. Obywatel GC v.2.0, Męskie Granie Orkiestra, Europejski Stadion Kultury, itp.)

Na scenie Poleskiego Ośrodka Sztuki pojawił się wraz z Piotrem Niesłuchowskim.

Muzyka Skubasa to niezwykle klimatyczne, akustyczne gitarowe brzmienia o lekko folkowym, grunge’owym charakterze. W swoich autorskich kompozycjach łączy brudne, gitarowe riffy z melancholijnym wokalem, tworząc nostalgiczne, melodyjne piosenki. W produkcji płyt Skubas postawił przede wszystkim na atmosferę i przestrzeń. Obecnie artysta pracuje nad nowym repertuarem, czego efekty wkrótce poznamy.

fot. Tomasz Kozłowski dla Polska Płyta / Polska Muzyka

 

fot. Tomasz Kozłowski

Jedna odpowiedź do “Koncert Skubasa w Poleskim Ośrodku Sztuki w Łodzi”

Leave a Reply