Projekt “iWojtek” i premierowy utwór “Witam każdy dzień” Wiktorii Zełep

Wojtek Jabłoński kompozytor i gitarzysta zespołu KULT, po sukcesie płyty KAZIK „Zaraza”, wypuścił pierwszą edycję swojego autorskiego projektu muzycznego „iWojtek”. Pierwszym tego efektem jest debiutancki utwór “Witam każdy dzień” Wiktorii Zełep. A już za chwilę pojawi się kolejna premierowa propozycja.

Ideą projektu jest promocja zdolnych, nieznanych szerszej publiczności wokalistów, wyłonionych z castingu, który Jabłoński ogłosił w mediach społecznościowych na początku tego roku. Napłynęło wówczas ponad 300 zgłoszeń od osób chcących nagrać swój singiel. Ostatecznie Wojtek Jabłoński wybrał 10 wokalistów, którym wyprodukował piosenki od muzyki i tekstów po teledyski.

fot. materiały prasowe

 

Utwór “Witam każdy dzień” to organiczna melodia podrasowana gitarami samego Wojtka Jabłońskiego, dęciakami, a także vintage’owym brzmieniem klawiszy. Dzięki temu mamy do czynienia z rasową kompozycją, trochę niewspółczesną, ale przez to właśnie ciekawą. Lekkość tej piosenki idealnie pasuje do wokalu Wiktorii Zełep, która choć jeszcze niedoświadczona, to już rozbudzająca nadzieje na przyszłość. Jej dojrzałość artystyczna przyjdzie z wiekiem, ale już dziś można powiedzieć, że dzięki swojemu talentowi i rzetelnej produkcji dostaliśmy propozycję wartą chociaż kilkukrotnego przesłuchania.

*****

Jabłoński ma nadzieję, że uczestnictwo w tym projekcie pomoże wszystkim spełnić ich marzenia i zaistnieć w świecie muzycznym. 
Muzyka została dostosowana do stylu śpiewania i wrażliwości każdego z wokalistów i gatunkowo różni się od mocniejszych rockowo-punkowych brzmień, z którymi dotychczas Jabłoński był kojarzony. Przy piosenkach współpracował z Konradem Wantrychem przy aranżach klawiszy i kwartetu smyczkowego.

Premiera utworu “Witam każdy dzień” Wiktorii Zełep miała miejsce 10 września. Do piosenki powstał teledysk.

Aktualności dotyczące projektu na:

 

Leave a Reply