The Dumplings w coverze “Kocham Cię, kochanie moje” zespołu Maanam

Fundacja State of Poland rozpoczyna wieloletnią kampanię wspierającą polską kulturę. Do współpracy zaprosiła zespół The Dumplings, który przygotował cover legendarnego utworu grupy Maanam.

Projekt powstał dzięki współpracy z Fundacją State of Poland, która wspiera polską kulturę i projekty promujące Polskę w kraju i zagranicą.

fot. materiały promocyjne

– Do naszego projektu zaprosiliśmy wielu wybitnych twórców, wśród nich znalazł się zespół The Dumplings ze swoją aranżacją utworu Maanam.

Cover w doskonały sposób – niezwykle tęskny i słowiański – ilustruje legendę trzech sióstr Jabłonek, które tańcząc i spacerując, po sadzie całują i przytulają jabłka, dzięki czemu stają się one wyjątkowo smaczne, słodkie i czerwone. Jestem przekonana, że słuchaczom spodoba się ta nowa, liryczna interpretacja hitu znanego im z lat 80. – mówi Danuta Nierada, dyrektor Kreatywna Fundacji State of Poland.

Posłuchajcie legendy, tej muzycznej w zupełnie nowym wydaniu i tej o Trzech Jabłonkach – pięknych, smukłych, tajemniczych, co od wieków nocą w polskich sadach czynią swoją magię. Posłuchajcie opowieści o dawnych i nowych smakach, o radości i swawolach wśród drzew uginających się od dojrzałych wrześniową porą najlepszych w świecie jabłek.

Podwójna recenzja płyty “Raj” The Dumplings

Leave a Reply