YANA i oly. we wspólnym utworze “Somewhere Else”

„Somewhere Else” to najnowszy singiel pochodzącej z Gdańska artystki działającej pod pseudonimem YANA. Dotychczas YANA dzieliła się wyłącznie muzyką instrumentalną, łączącą cechy nowoczesnej klasyki i ambientu. Tym razem jednak artystka dodała do swojej muzyki tekst i zaprosiła do współpracy oly.

oly. –  wokalistka o wyjątkowym głosie i osobowości, mająca już w dorobku dwa albumy: Home (2015) oraz Rzeczy których nie mówię kiedy jestem dorosła (2018). 

Wymowa tekstu i muzyki w „Somewhere Else” jest bardzo osobista. Jednak proces tworzenia utworu – już na późniejszym etapie, współpraca z oly., która przymusowo musiała odbywać się jedynie za pomocą internetu, kondycja świata i ludzi podczas tej dziwnej i trudnej wiosny mijającej w odosobnieniu – to wszystko przyczyniło się do nadania nowego wymiaru wcześniej napisanym słowom. Owo tytułowe „gdzieś indziej”, w zderzeniu z otaczającą rzeczywistością, stało się odpowiedzią na marzenie o życiu pozbawionym strachu i pełnym nadziei.  

fot. Justyna Szyszka

Wideo z udziałem muzyków powstało w surowej, a zarazem intymnej przestrzeni Teatru Boto w Sopocie. Teledysk został zrealizowany w oparciu o technikę one shot, która pozwala na wyjątkowo bliskie obcowanie z przestrzenią obrazu podczas jego oglądania.

 

Leave a Reply