Słuchowisko “Przeminęło” i Król w interpretacji utworu “Byłaś serca biciem”

11 września premierę miało oryginalne słuchowisko „Przeminęło”, oparte na „Przeminęło z wiatrem” Margaret Mitchell. Produkcji towarzyszy krótkometrażowy film, który przedstawia jedną z kluczowych scen. Zawiera ona również cover kultowego utworu Andrzeja Zauchy „Byłaś serca biciem”, który wykonał nie kto inny, jak Błażej Król (wspólnie z Igorem Nikiforowem).

Kompozycja jest delikatnie zmieniona względem oryginału, można powiedzieć, że dopasowana do Króla. Samo wykonanie również należy do tych udanych. Co prawda Błażej śpiewa tutaj podobnie jak w oryginale (co poniekąd wymuszone jest przez formę sceny), jednak zachowuje przy tym swoją charyzmę, co dodaje uroku i tworzy w głowie myśl „Może Król pokusi się o nagranie albumu z utworami Andrzeja Zauchy, niczym Zalewski śpiewający Niemena?”.

fot. materiały prasowe

„Oto rok 1981, rok wprowadzenia kartek na mięso, wyprodukowania setnego malucha, założenia zespołu Republika, ale przede wszystkim rok szarej chmury stanu wojennego, która zawisła nad krajem. Pod tą chmurą zaś znalazły się Tary Śląskie, a w niej Róża, Czarek, Jurek, Malwina, Robert i wszyscy ci, w których gniew młodych musiał zamienić się w bunt narodu.”

„Przeminęło” to największa produkcja oryginalna tego roku. W słuchowisku w głównych rolach wystąpili Justyna Wasilewska, Maria Dębska, Tomasz Włosok, Józef Pawłowski i Mateusz Banasiuk, a towarzyszyli im m.in. Danuta Stenka, Wojciech Wysocki, Wojciech Mecwaldowski, Cezary Pazura, Wojciech Mann oraz Król.

Całego utworu można posłuchać także w serwisach streamingowych.

 

Leave a Reply