“Jestem” i “Drżenie” – dwa premierowe utwory Niny Anto

“Jestem” i “Drżenie” to dwa polskojęzyczne utwory Niny Anto, które nagrała artystka wspólnie z międzynarodowym zespołem the sound creatures.

Zarówno “Drżenie”, jak i “Jestem” zostały nagrane w Quality Studio w Warszawie, a oba single zmasterował Denis Blackham, znany z pracy z takimi artystami jak Bee Gees, Jimi Hendrix, David Byrne czy Led Zeppelin.

fot. materiały prasowe

Nina Anto to wokalistka i pianistka pochodząca z Warszawy, która obecnie studiuje muzykę rozrywkową na prestiżowej uczelni BIMM London.
‘the sound creatures’ to zespół Niny, który nagrał z nią ostatnie dwa single “Jestem” i “Drżenie”.

 

W jego skład wchodzą muzycy z czterech różnych państw: Łukasz Pietraszewski (perkusja, Polska), Yannick Bellotto (bas, Szwajcaria), Karolina Klimova (chórki, Czechy), Rory Mitchell (gitara, Wielka Brytania).

W 2019 roku Nina Anto dała trzy koncerty w pełnym składzie – ich koncert premierowy odbył się 25 marca w Hydrozagadce, następnie wystąpili w maju w londyńskim klubie The Fiddlers Elbow na Camden Town, a 22 grudnia dali koncert w warszawskim klubie BARdzo bardzo.

Każdy utwór wydany przez Ninę nawiązuje do trochę innego gatunku muzycznego. To zasługa fuzji kulturowej w zespole. Nina Anto i ‘the sound creatures’ czerpią inspiracje ze swojej wzajemnej odmienności. To, co spaja całość to specyficzny głos wokalistki. Nina ze względu na swoją oryginalną barwę przez Grega Enriqueza (prawdopodobnie najbardziej znanego jako nauczyciel Celine Dion) została nazwana wokalnym freakiem.

W październiku będzie miała miejsce premiera kolejnego singla, a obecnie Nina z zespołem szykują się do kolejnego koncertu, który odbędzie się na scenie klubu Peckham Audio w Londynie, muzycy zagrają w ramach eventu organizowanego przez InPop Presents (link do biletów dostępny w bio na instagramie @ninaanto.music).

 

fot. Anna Starkey

Leave a Reply