MYASTA zwycięzcą 4. edycji konkursu “Będzie Głośno”

Wiemy już, czyja kariera tym razem nabierze rozpędu dzięki 4. edycji konkursu „Wydaj Płytę z Będzie Głośno”. Zwycięzcą został reggae’owy zespół MYASTA.

W tym roku wyróżnienia otrzymały także: hip-hopowy skład Spajku/Dziunek, raper Tony White oraz formacja grająca na styku wszystkich tych gatunków – Dżentelmenels. Nagrody finansowe, przyznane przez partnera konkursu – ZAIKS, otrzymali Spajku i Dziunek (najlepsze teksty) oraz duet Endless Canvas (najlepsza muzyka).

fot. materiały promocyjne

Zwycięski zespół to MYASTA – zainicjowany w 2015 r. przez Michała Kowalskiego (wokal) i Mariusza Miturę (perkusja) wraz z bydgoskimi gitarzystami. Do podstawowego składu sukcesywnie dołączali następni muzycy – sekcja dęta, instrumenty klawiszowe i perkusjonalia. Obecnie zespół tworzy ośmiu doświadczonych muzyków z Bydgoszczy, Torunia i nieodległego Chełmna. MYASTA łączą pozytywną wibrację reggae z innymi stylami. Muzycznie przenikają do wnętrza odbiorcy, wprawiając go w harmoniczny trans. Udanie łączą różne style muzyczne w integralną całość, dzięki czemu ich muzyka ma wielowymiarowy charakter. Po pierwszym przesłuchaniu każdy z Was pomyśli o muzyce reggae, ale po kolejnych odtworzeniach ich płyty odkryjecie fascynacje innymi gatunkami muzycznymi, takimi jak hip hop, dub, ska, rock, alternatywa. Kompozycje, które znajdą się na ich debiutanckim krążku, są doskonale zagrane i zaśpiewane. Każdy dźwięk jest przemyślany i nie bez przyczyny znalazł się w danym miejscu ​– uzasadnia wybór Damian Sikorski, juror i pomysłodawca konkursu. Warto poczekać do października, wtedy ukaże się ich debiutancka płyta​ – dodaje dziennikarz.

Główną nagrodą dla zespołu jest wydanie płyty CD z radiową Czwórką nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia i promujący ten album koncert – na antenie Czwórki w ramach audycji „Będzie głośno!” oraz w mediach społecznościowych. Dodatkowo, w ramach nagród, grupa nagra teledysk do singla, który wyreżyseruje Adrian Pietraszkiewicz – reżyser reklamowy, scenarzysta, designer i strateg komunikacji. To jeszcze nie wszystko: na MYASTA czeka także sesja zdjęciowa w wykonaniu Ani Powałowskiej, fotografki mody, sportu, portrecistki.

Poza głównym zwycięzcą w konkursie, jury przyznało także trzy wyróżnienia, w których nagrodą są koncerty w Czwórce. Są to duet Spajku/Dziunek, grupa Dżentelmenels oraz łódzki raper Tony White, znany już słuchaczom Czwórki z występu na żywo w audycji „Będzie głośno!”.

Spajku (MC )i Dziunek (MC, produkcja) otrzymali wyróżnienie za album zatytułowany „Za świeży skład”, który zgłosili do konkursu. To płyta z założenia hip-hopowa, ale szeroki horyzont muzycznych zainteresowań również znajduje odzwierciedlenie w ich muzyce. Duet został również nagrodzony przez partnera konkursu Stowarzyszenie Autorów ZAiKS nagrodą finansową za najlepsze teksty. Składu Spajku/Dziunek można posłuchać TUTAJ.

Dżentelmenels działa na polskiej scenie muzycznej od 2010 roku. Zespół niejednokrotnie zmieniał styl, skład i wizerunek odzwierciedlając upodobania i charaktery członków kapeli. Łączy ich jednak przede wszystkim zamiłowanie do muzyki, chęć jej tworzenia i nieustannego rozwijania swojej muzycznej świadomości. Zespół wyróżnia się niepowtarzalnym stylem, na który składa się wybuchowa mieszanka rapu, reggae, ska, rocka i funky, a także niezwykłą koncertową energią.

Tony White, czyli Maciej Badura, to łódzki raper i beatmaker, autor muzyki i tekstów do wszystkich swoich utworów. W 2017 roku ukazała się jego pierwsza EP-ka pt. „Kiedyś wyjadę”. W tym samym roku wypuścił także singiel „Tak jak chciałem”, który został wyróżniony w pierwszym konkursie „Wydaj Płytę z Będzie Głośno” i znalazł się na oficjalnej składance. Po tym sukcesie, raper pracował intensywnie nad nowym materiałem, w ten sposób powstał singiel: „Gubię zasięg” oraz EP „Kiedyś będziemy bogaci”.

Poza nagrodą za najlepsze teksty, partner konkursu – Stowarzyszenie Autorów ZAiKS przyznał także także nagrodę finansową za najlepszą muzykę. Otrzymał ją nowo powstały gdański duet Endless Canvas, czyli producent i basista Bogumił Dzierżek, grający m.in. z ostródzkim zespołem Bohema, oraz debiutująca w tym roku na scenie wokalistka pod pseudonimem Mia Raee

 

Leave a Reply