Premiera płyty “Kilometry” MarleJah. Posłuchaj nowego singla “Z każdą próbą”

“Z każdą próbą” to pierwszy singiel promujący album “Kilometry” MarleJah, reprezentującego polską scenę reggae. Utwór jest utrzymany w klimacie roots-ragga. Od dziś płyta kieleckiego artysty jest już w oficjalnej sprzedaży.

fot. okładka płyty

“Płyta “Kilometry” to zbiór moich najważniejszych chwil i przemyśleń na temat swoich przeżyć i wydarzeń, które przez całe moje życie miały wpływ, chwilami negatywny, ale w większości pozytywny. Muzycznie każdy znajdzie coś dla siebie, jak to zwykle bywa, natomiast głównym nurtem muzycznym jest reggae-ragga-reggaeton, nie zabraknie hip-hopu, który w Kielcach odbił na mnie szczególne piętno.” – jak informuje MarleJah, i dodaje:

 

“Płyta nagrana została w domu, a przez 3 lata zdołałem nagrać ją od nowa aż czterokrotnie, bo ciągle mi coś nie pasowało, za piątym razem nagrałem ją również na swoim sprzęcie, ale w profesjonalnym wygłuszonym Studio w Domu Kultury “Zameczek”, ponieważ to tam zaczynałem swoją przygodę z muzyką i walkę z brakiem akceptacji siebie. Zapraszam wszystkich ludzi, którym brakuje starych dobrych rytmów East West Rockers czy Juniora Stress’a no albo Bas Tajpana… Na tym się wychowałem i ta muzyka ukształtowała moje życie, gatunek muzyczny, który wykonuje obecnie oraz dała mi wiary w siebie! Za muzykę odpowiadają różni producenci z Europy. Pozdrawiam i do usłyszenia :)”.

MarleJah, czyli Kamil Sewerzyński to kielczanin o jamajskim sercu. Jego nierozłączny styl to reggae i hip-hop. Potrafi odnaleźć się w każdym stylu. Na swoim koncie ma wiele gościnnych zwrotek w tym, m. in. dla wykonawców rap, pop.

Dwukrotny Laureat “Sceny dla Ciebie” oraz zdobywca “Scyzoryka Live” w 2012, nominowany do Muzycznych Nagród Polskiego Radia Kielce 2014 w kategorii “wokalista roku”. Były wokalista zespołu “Wolnych ludzi”, z którymi to grał na największych festiwalach reggae w Polsce tj. Ostróda Reggae Festiwal 2016. Od 11 lat ćwiczy i tworzy w Domu Kultury “Zameczek”, w którym to debiutował.

Nagrody:

Scyzoryk Live 2012 – Nagroda Publiczności
Laureat Festiwalu”Scena dla Ciebie 2013, 2014
Nominacja do Muzycznych Nagród Polskiego Radia Kielce 2014 w kat. “Wokalista Roku”
Laureat Pierwszego miejsca na Festiwalu Reggaeland Debiuty 2016 z zespołem Wolni Ludzie

 

fot. materiały prasowe

 

Leave a Reply