BroCat i ich przebojowy utwór “Z Tobą”

“Z Tobą” to nowa piosenka zespołu BroCat, do której powstał teledysk. To kolejny po “Brudnej grze” i “Chodź ze mną” premierowy singiel grupy.

Po energetycznych kawałkach “Chodź ze mną” i “Brudna gra”, grupa prezentuje trochę inne oblicze. „Z Tobą” to mieszanka popu z elementami rocka i dźwięków z elektronicznym brzmieniem.

BroCat tworzą doświadczeni na polskiej scenie muzycy: Monika GawrońskaMichał „Magister” RacułtPiotr “Dames” Damse i Robert “Mały” Kasprzyk.

“Z Tobą” to letnia propozycja, z wyraźnie przebojowym potencjałem. Letni klimat kompozycji podkreślony został gitarowym brzmieniem, który szczególnie czytelnie objawia się w nośnych i niezwykle chwytliwych refrenach.

fot. materiały prasowe

Do tego dochodzi wokal Moniki Gawrońskiej, dodający tej propozycji charakteru. Zespół BroCat ma dobrą rękę do tworzenia utworów melodyjnych, świeżych, ale też mających radiowy potencjał, czego najlepszym przykładem jest “Z Tobą”. To już kolejna, nieco inna, ale wyraźnie trzymająca się ramach charakterystyki zespołu odsłona ich twórczości. To dobry numer na słoneczny koniec wakacji, ale też przynoszący solidną dawkę ciepła, tak potrzebną podczas zbliżających się chłodnych, jesiennych wieczorów.

*****

Utwór, jak podkreśla wokalistka Monika Gawrońska, opowiada o dobrych emocjach. To kawałek o lecie, miłości i pozytywnych wibracjach.

“Pandemia i jej konsekwencje sprawiły, że część ludzi znalazło się w trudnych sytuacjach, czuje niepewność, nie potrafi cieszyć się z życia. Chciałabym, aby ten utwór choć na chwilę oderwał ich od codziennych trosk i zmartwień” – podkreśla wokalistka.

Tekst napisała Monika Gawrońska, która stworzyła również linię melodyczną wokalu. Muzykę skomponował Arek Żurecki (znany między innymi ze współpracy z Mateuszem Ziółko). Produkcją i aranżem zajął się producent, Łukasz Ewiak. Przy utworze zespół współpracował też z Jakubem Leszczyńskim, a mixem zajął się Darek Grela (Nieustraszeni Łowcy Dźwięków).

Na naszym portalu znajdziecie też kilka informacji na temat poprzedniego singla grupy – “Brudna gra”.

 

fot. Katarzyna Wrona

Leave a Reply