Sławomir Grzymek i Lekko Pijani. Zapowiedź nowego albumu

18 września 2020 roku ukaże się płyta „To tylko muzyka” Sławomira Grzymka i Lekko Pijanych. Pierwszy singiel „Kowadło”, a także kolejny “Znaki na wodzie” trafiły na ścieżkę dźwiękową serialu “ZNAKI”. Album pojawi się pod naszym patronatem medialnym.

Sławomir Grzymek jest muzykiem, kompozytorem, tekściarzem, poetą i aktorem, od wielu lat związanym ze światem mediów. Osobą kreatywną i spostrzegawczą, typem obserwatora, który potrafi słuchać i kocha kolekcjonować rozmaite miejskie historie i ciekawostki.

fot. materiały prasowe

W 2013 roku postanowił przekuć swoje życiowe doświadczenia w osobisty projekt muzyczno-towarzyski, gromadząc wokół siebie znakomitych muzyków i nauczycieli: gitarzystę Marka Garbackiego, basistę Dawida Klimkowskiego i perkusistę Karola Nabożnego.

W kolejnych latach ci czterej doświadczeni życiowo faceci pracowali nad repertuarem i koncertowali w całej Polsce, zmieniając w międzyczasie nazwę, by w 2017 roku, już jako zespół Sławomir Grzymek i Pijani wydać płytę „Piosenki (nie)popularne”.

W muzyce Sławomira Grzymka i Pijanych pobrzmiewają echa starego polskiego rocka, bluesa Nalepy, miejskich pieśni Stanisława Grzesiuka, a nawet jazzu. W literackich tekstach Grzymka zaś pojawiają się niezwykłe postaci z tak zwanego marginesu społecznego. Na swój sposób piękne, specyficznie honorowe, zawsze niezwykle barwne. Sławomir Grzymek i jego zespół są pijani muzyką i sztuką, a na koncertach budują nieprawdopodobny klimat, którym rzeczywiście można się upić. Nowy album przynosi pewne zmiany w muzyce zespołu, które należy określić mianem art rocka.

Pierwszy singiel „Kowadło” (wydany 7 kwietnia 2020) trafił na ścieżkę dźwiękową pierwszego sezonu serialu ZNAKI.

Premiera drugiego singla odbyła się 28 lipca 2020 wraz z publikacją klipu do piosenki na YouTube. Teledysk ponownie stworzył współproducent i reżyser serialu Jakub Miszczak. Również utwór „Znaki na wodzie” powstał na ścieżkę dźwiękową drugiego sezonu serialu ZNAKI, wyprodukowanego przez telewizję AXN. 2. sezon serialu można oglądać także na kanale NETFLIX. Sławomir Grzymek występuje w roli Feliksa.

 

fot. okładka płyty

 

Dodaj komentarz