Kminek prezentuje pierwszy utwór “you and i”. 5-te urodziny zespołu!

“you and i” to pierwsza zarejestrowana piosenka zespołu Kminek, która uznawana jest za początek ich artystycznych poczynań. Przypomnijmy, że grupa obchodzi w sierpniu 5-te urodziny!

To jedyna piosenka napisana w języku angielskim, pod wpływem spotkania dwóch kobiet.

KMINEK – zmysłowy projekt muzyczny, który powstał z miłości do muzyki, obrazu i słowa. Jest on ciekawym połączeniem dobrego chilloutu i zmysłowej elektroniki, ze smakiem wzbogacony gitarowymi brzmieniami.

fot. materiały prasowe

KMINEK jest delikatny, kobiecy i piękny. Przenosi do świata marzeń i uczuć. Zespół zbiera znakomite recenzje, nawet Ray Wilson, ostatni wokalista kultowej grupy Genesis, zachwycił się kminkowym brzmieniem. Lao Che potwierdziło jego jakość artystyczną, zapraszając grupę jako support.

KMINEK to Michalina Maruniak, Jerzy Delwo i Paweł Zając. Szukali się tak długo, by się odnaleźć po trzydziestce – w tym czasie i miejscu, na tym etapie życia – kiedy coś już wiadomo, a jednocześnie ich poszukiwania artystyczne w dalszym ciągu mają sens. Wspólnie tworzą, robią zdjęcia i impresje filmowe. Michalina na co dzień jest związana z fabryką – gdzie toczą, frezują, spawają. Na lunch podjeżdża ciężarówką. Jurek zwiedza miasto ze swoim psem, a Paweł nie rozstaje się z mikserem (bynajmniej nie kuchennym).

Skład NA ŻYWO uzupełniają – Bartek Woźniak, czyli szalony poszukiwacz dźwięków wynikających z uderzania w cokolwiek i wszędzie i Arek Halikowski podróżujący łódką, napędzaną strunowymi wiosłami.

KMINEK to spotkanie z tym co jest obok, blisko, z tym czego za chwilę może zabraknąć…. 27 października 2017 roku, wydali pierwszy album zatytułowany KMINEK 34. Promujący płytę utwór „Do chleba kminek” zagościł w wielu stacjach radiowych i na listach przebojów.

Sierpień to miesiąc piątych urodzin. Czas na urodzinowe niespodzianki!
Pierwsza to właśnie “you and i”, kolejne pojawią się jeszcze w tym miesiącu, o czym będziemy informować.

 

 

 

Leave a Reply