Beata Kozidrak interpretuje utwór “Bez ciśnień” z repertuaru Zipery

Niekwestionowana legenda polskiej sceny muzycznej, na której piosenkach wychowywały się miliony, stawia kolejny krok w świecie hip-hopu! Beata Kozidrak angażuje się w projekt: Festiwale Inaczej tworzony przez Albo Inaczej, poddając własnej interpretacji kultowy kawałek Zipery „Bez ciśnień”.

„Gdyby dało się ciśnienie zmierzyć, naukowcy mogliby w to nie uwierzyć”.

Po rapowaniu w #hot16challenge2, Beata Kozidrak po raz kolejny nie stroni od polskiego hip-hopu i udowadnia, że może czerpać z każdej stylistyki, nawet tej pozornie jej obcej.

fot. Bartosz Kuśmierski Photography

Jedna z najpopularniejszych wokalistek, znana ze swoich popowych piosenek i rockowych ballad, to ostatnia artystka, która zaangażowała się w projekt Lech Music oraz Albo Inaczej. Już dziś można usłyszeć jej interpretację „Bez Ciśnień” Zipery, która w wielkim stylu zamyka płytę winylową Albo Inaczej: Festiwale Inaczej. Kultowy utwór, który wśród fanów polskiego hip-hopu uznawany jest za letni klasyk, nabiera jeszcze bardziej wymownego znaczenia w wykonaniu Beaty Kozidrak.

Utwór w odświeżonej wersji to opowieść o tym, aby ze spokojem ducha kroczyć własną ścieżką, nawet kiedy goni nas życie. Warto jest poświęcić chwilę, aby „poczuć blues, dać na luz”, bo tylko wtedy kiedy zaczniemy żyć spontanicznie i bez pośpiechu, będziemy w stu procentach szczęśliwi.

Do popowej aranżacji Zipery, powstał również klimatyczny teledysk, nawiązujący do największego festiwalu rapowego w Polsce. Mowa o Polish Hip-Hop Festival, który nadwiślańską plażę w Płocku wypełnia dźwiękami hip-hopu. To właśnie w tym miejscu zbierają się co roku festiwalowicze, którzy pragną usłyszeć najlepszą muzykę tworzoną przez cenionych raperów, jak i młodych artystów, którzy dopiero dają się poznać szerszej publiczności. W premierowym klipie niepowtarzalna, sceniczna charyzma Beaty Kozidrak spotyka się z tą współczesną, przepełnioną hip-hopową formą, gwarantując mocne muzyczne przeżycia, zabierając nas w wideoklipie również na płocką plażę, na której odbywa się wspomniany wcześniej Polish Hip-Hop Festival.

Singiel Zipery zaśpiewany przez Beatę Kozidrak nie jest jednak ostatnią niespodzianką w ramach projektu! Już 27 sierpnia w samym centrum Warszawy odbędzie się zamknięty koncert, w którym wezmą udział wszyscy artyści biorący udział w projekcie Festiwale Inaczej – Natalia Przybysz, Ten Typ Mes, Łąki Łan, Otsochodzi, Kwiat Jabłoni, Eldo, Kamp!, Molesta Ewenement, Beata Kozidrak, Zipera.

W jaki sposób można w nim uczestniczyć? Wystarczy wziąć udział w konkursie na wydarzeniu na Facebooku lub zawalczyć o bilet słuchając audycji prowadzonych m.in. na antenie newonce.radio. Ci, którym nie dopisze szczęście, nie muszą się martwić! Koncert będzie transmitowany na żywo na Facebooku.

Festiwale Inaczej to nowy sposób na dostarczenie festiwalowych emocji w czasach bez festiwali. Projekt muzyczny realizowany wspólnie z wytwórnią Alkopoligamia, odpowiedzialną za koncept Albo Inaczej, czerpie z polskich festiwali muzycznych (Pol’and’Rock Festival, Polish Hip-Hop Festival i FEST Festival). W najnowszej aktywacji bierze udział 10 polskich artystów, z których 5 wzięło na warsztat letnie klasyki polskiego hip-hopu, poddając je własnej, zaskakującej interpretacji. Przeplatając zróżnicowane style muzyczne, niektórzy z wokalistów postawili na popowe i alternatywne aranżacje hiphopowych kawałków, podczas kiedy inni sięgnęli do korzeni funku i rocka, aby dostarczyć słuchaczom mocnych muzycznych wrażeń.

 

Dodaj komentarz