WWO „Obejrzyj sobie wiadomości” – 20 lat od premiery

07 sierpnia 2020 przypadła ważna rocznica dla wszystkich fanów polskiego rapu. To właśnie tego dnia, dwadzieścia lat temu ukazał się pierwszy singiel legendarnej dzisiaj grupy W Witrynach Odbicia – „Obejrzyj sobie wiadomości”.

Singiel zapowiadał premierę kultowej płyty „Masz i Pomyśl”. Sokół i Jędker tym nagraniem wyprzedzili epokę, bo tematyka kawałka jest aktualna nawet dwadzieścia lat później.

fot. materiały prasowe

„Obejrzyj sobie wiadomości”, to singiel, który z miejsca stał się klasykiem, kto z fanów nie pamięta wydania kasetowego z dopiskiem „Ten singiel jest w cenie paczki szlugów”.

Utwór wraz z całym albumem W Witrynach Odbicia – „Masz i pomyśl” dostępny jest we wszystkich serwisach streamingowych, a także w sklepach z dobrą muzyką na terenie całego kraju.

Historia “Masz i pomyśl” zaczyna się w 1999 roku, gdy na rynku pojawia się płyta “Chleb powszedni” formacji Zip Skład. Z tej grupy dziewięciu młodych, ulicznych raperów szybko wyłoniły się poszczególne, mniejsze składy – Zipera, Fundacja #1, i właśnie WWO. Sokół i Jędker wydali “Masz i pomyśl” zaledwie rok później. Dziś płyta ta jest powszechnie uważana za jedną z najważniejszych pozycji w historii polskiego hip-hopu.

Album “Masz i Pomyśl” po 13 latach doczekał się dwupłytowej reedycji. Na jednej z płyt znajduje się oryginalna płyta “Masz i pomyśl”; na drugiej, zestaw remiksów i wersji instrumentalnych.

Po ukazaniu się debiutanckiego albumu w 2000 roku, grupa W Witrynach Odbicia przemianowała się na W Wyjątkowych Okolicznościach (WWO) i wydała jeszcze albumy “We własnej osobie” (2002) oraz dwie równoległe płyty: “Witam was w rzeczywistości” i “Życie na kredycie” z 2005 roku.

Leave a Reply