NOŻE przesyłają ostry manifest i prezentują nowy utwór “Higiena/Dieta”

Po świetnym przyjęciu debiutanckiej płyty „Gniew”, zespół NOŻE zaczyna nowy etap. Jego symbolicznym początkiem jest utwór „Higiena/Dieta”, który niesie ze sobą ważny przekaz.

Dotychczas introspektywny i osadzony w tematyce trudnych relacji liryzm znajduje ujście w bezpośrednim stanowisku grupy wobec nadchodzących kryzysów społecznych i katastrofy klimatycznej.

W środkach masowego przekazu nie ma miejsca dla innego życia, niż to wtłoczone w system “utowarowienia” i wyzysku. Garść sentymentów i szkolenie z konsumpcji to nie jest kultura, tylko forma zniewolenia. Marnowaliśmy swoje zdolności i siły na system, który nie bierze nas pod uwagę.

fot. materiały promocyjne

MANIFEST

Gdy na biegunach stopnieją lodowce, znacznie szybciej niż w jeszcze niedawnych scenariuszach, a oceany przekroczą dawne linie brzegowe, świat oparty na eksploatacji zasobów osiągnie swój moment kryzysowy. Co uda się uratować z tej nierównej gry? Chwile błysku, poczucie zrozumienia w oczach drugiej osoby? Ignorancja władzy idzie o krok przed wielkim krachem. Jeśli istnieje perspektywa zmiany, nadzieja w tym wszystkim – musi istnieć ona poza dotychczas nagradzanym w ramach systemu modelami życia.
W szczelinach świata
W otwarciu na spotkanie
W mierzeniu wartości społeczeństw tym, jak traktują ono słabszych i mniejszości, a nie w zbiorowym śnieniu i wyparciu.

Noże to wrzask ulicy wtłoczony w post-punkowe gitary. Piętrowe pogłosy pulsujące światłem niespełnionych utopii. Melodie zszyte chaosem, wybuchy i szepty polszczyzny.

Noże to laureat Trójkowej Szczoty za Debiut Roku 2019 oraz Jarocińskich Rytmów Młodych.

Zespół spotkał się z gorącym przyjęciem supportując takie kapele jak The Jesus and Mary Chain, The Underground Youth oraz Muchy. W 2019 roku związał się z wytwórnią FONOBO Label i wydał debiutancką płytę pt. „Gniew”. Zaraz po jej premierze grupa ruszyła w ogólnopolską trasę koncertową z zespołem Happysad, podczas której zjednała sobie dużą grupę fanów. Utwory z tego albumu emitowane są regularnie przez takie rozgłośnie radiowe jak Trójka, ESKA Rock oraz Radio Afera, a także przez stacje lokalne.

Noże – “Gniew” [RECENZJA]

 

Leave a Reply