Grzegorz Wilk z utworem “Elegia o chłopcu polskim”. Zapowiedź albumu

Album Grzegorza Wilka do poezji Baczyńskiego zwiastuje singiel „Elegia o chłopcu polskim”, który powstał z okazji 76 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Teledysk zrealizował Mikołaj Pływacz we wnętrzach Liceum imienia Stefana Batorego w Warszawie, którego absolwentem był Krzysztof Kamil Baczyński, podobnie jak kompozytor Marcin Nierubiec. W klipie pojawiają się również oryginalne zdjęcia poety ze zbiorów warszawskiego Muzeum Literatury.

fot. Michał Ignar

“Wiersze Krzysztofa Kamila Baczyńskiego zawsze ogromnie mnie poruszały. Baczyński, genialny 23-letni poeta, którego życie zostało tak brutalnie przerwane jest dla mnie kimś bardzo bliskim. Od lat na Powązkach odwiedzam jego grób, a cytaty z jego poezji napotykam na kamieniach upamiętniających bohaterów mojego ukochanego i niezwykłego miasta – Warszawy. Poezja Baczyńskiego jest nadal żywa i inspiruje kolejne młode pokolenia. Nowe sposoby jej odczytania są ważne i myślę, że wyobraźnia i wrażliwość tego twórcy zawsze będą miały miejsce wśród najbardziej inspirujących skarbów naszej kultury.” – mówi Marcin Nierubiec, kompozytor “Elegii o chłopcu polskim”.

Piosenki do wierszy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego to projekt, którego pomysłodawcą jest kompozytor Marcin Nierubiec, znany ze współpracy z największymi gwiazdami polskiej sceny muzycznej, jak Maryla Rodowicz, Krzysztof Krawczyk, Michał Bajor, Bohdan Łazuka, Doda, Izabela Trojanowska, Gromee i inni.

Wokalistą jest Grzegorz Wilk obdarzony ekspresyjnym, rockowym głosem. Współpracował z takimi muzykami jak Leszek Możdżer, Włodzimierz Korcz, Piotr Rubik, czy raper Doniu. Znany jest z programów telewizyjnych „Twoja twarz brzmi znajomo” i „Jaka to melodia”.

 

Jedna odpowiedź do “Grzegorz Wilk z utworem “Elegia o chłopcu polskim”. Zapowiedź albumu”

Leave a Reply