“They Don’t Care About Us” w nowej interpretacji Szymona Sutora & Guests

Wybitny kompozytor i dyrygent Szymon Sutor zainicjował nagranie nowej wersji jednego z przebojów Michaela Jacksona. W “They Don’t Care About Us” usłyszycie wielu niezwykle zdolnych wokalistów i instrumentalistów.

Nowa odsłona hitu Michaela Jacksona zaaranżowana i wyprodukowana została przez Szymona Sutora, z gościnnym udziałem wyjątkowych artystów. Całość została zrealizowana ONLINE w maju i czerwcu 2020, kiedy odwołano wszystkie koncerty i wydarzenia kulturalne.

Niesprawiedliwym byłoby stwierdzić, że mamy do czynienia jedynie z coverem, ponieważ pomysłodawca nagrania nowej wersji “They Don’t Care About Us” podszedł do tej interpretacji w niezwykle kreatywny sposób. Szymon Sutor, bo o nim mowa, naszpikował nową aranżację wieloma pomysłami, które wyzwalają nieco inną, ale wciąż potężną energię z tego utworu. Przede wszystkim mamy do czynienia z konstruktywnym podejściem do tematu, muzykalnością i idealnym wyczuciem rytmu samego twórcy, jak i wszystkich gości biorących udział w tym wydarzeniu. Pojawiające się smaczki w postaci beat boxu, głosów harmonicznych, a także użytego, czasem nietypowego instrumentarium dodają temu utworowi zmyślności, ale też lekkości. Całość nie została na szczęście przekombinowana. Twórczo, a nie odtwórczo – takie przemyślenie przychodzi samo po wysłuchaniu tej propozycji w nowej, zaskakującej interpretacji.

*****

Szymon Sutor to kompozytor, aranżer oraz dyrygent. Laureat IX oraz X Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego im. Krzysztofa Komedy. Współautor kompozycji „The Lost Seasons” inspirowanej dziełem „The Four Seasons” A. Vivaldiego wykonanej premierowo podczas szczytu klimatycznego ONZ 2018 w Katowicach.

Zaliczony do grona najlepszych dyplomantów rocznika 2016/2017 Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku. Jego kompozycja na septet jazzowy oraz orkiestrę smyczkową została wykonana przez orkiestrę Polskiej Filharmonii Bałtyckiej pod dyrekcją Maestro George Tchitchinadze podczas koncertu „Pomorskie Talenty”.

W latach 2016-2019 Szymon Sutor współpracował z katedrą „Jazzu i Muzyki Estradowej” Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku.

Na swoim koncie posiada wiele kompozycji zarówno na aparat kameralny jak i symfoniczny, w tym czteroczęściową mszę „Missa de Beata Maria Virgine” na orkiestrę symfoniczną, chór mieszany, trio jazzowe oraz solistów.

Kierownik muzyczny oraz dyrygent koncertu symfonicznego „Świat Mistrza Beksińskiego”, którego premiera miała miejsce w Filharmonii Narodowej w Warszawie. Pod koniec ubiegłego roku wydał debiutancki album “Jazz Septet & String Orchestra”, którego recenzję możecie znaleźć na naszym portalu.

Nominowany do nagrody FRYDERYK 2020 w kategorii „Fonograficzny debiut roku – Jazz” za album „Jazz Septet & String Orchestra”.

Zaangażowany w liczne projekty muzyczne, współpracuje z wybitnymi artystami muzyki poważnej, jazzowej oraz rozrywkowej.

muzyka & słowa – MICHAEL JACKSON
aranżacja & produkcja muzyczna – SZYMON SUTOR

Wokaliści, którzy wzięli udział w nagraniu to: Aga BrenzakJustyna Cichomska (także głosy harmoniczne), Wiktor Gabor, Łukasz Reks, a także odpowiedzialny za głosy harmoniczne, beat box i perkusjonalia Szymon Sutor.

gitara – Łukasz Belcyr
gitara basowa – Robert Kubiszyn
perkusja – Tomek Torres
instrumenty klawiszowe & pianino – Szymon Sutor

skrzypce – Klaudia Maliszewska
skrzypce – Julia Muraszko
skrzypce – Magdalena Czeskowska
skrzypce – Aleksandra Chudziak
altówka – Maria Korczyńska
wiolonczela – Maria Szagżdowicz

trąbka – Bartek Kacperski
saksofon tenorowy – Konrad Gzik
puzon – Adrian Gzik
puzon & helikon – Szymon Klekowicki

mix & master – Piotr Taraszkiewicz

video production – Michał Prygiel

 

Leave a Reply