Lanberry i wakacyjny singiel “Plan awaryjny”

“Plan awaryjny” to nowy singiel Lanberry. Do utworu powstał teledysk, nagrany w hollywoodzkim stylu lat 60., z zaskakującym zakończeniem.

“Plan awaryjny niejako domyka historię moich poprzednich dwóch singli: Zew oraz Tracę. Chciałam, by ta piosenka kipiała optymizmem, lekkością i poczuciem wolności. Jest to też ostateczne rozliczenie z przeszłością, dające siłę. „Awaryjny zawiódł plan, ewakuacji nadszedł czas” – opisuję moment w naszym życiu, w którym wyczerpaliśmy wszelkie opcje ratowania relacji, przyjaźni, związku. Czasami trzeba powiedzieć dość, zamknąć rozdział raz na zawsze i iść dalej.” – jak informuje Lanberry

fot. materiały promocyjne

 

Za tekst odpowiada, jak zawsze, sama wokalistka, ale tym razem zaprosiła do współpracy jeszcze Monikę Wydrzyńską z zespołu Linia Nocna. Warstwa muzyczna to również zasługa Lanberry, którą wspierał kierownik muzyczny jej zespołu – Kuba Krupski. Do produkcji “Planu awaryjnego” wokalistka doprosiła jeszcze Dominica Buczkowskiego i Patryka Kumór – sprawdzony duet producencki, z którym przygotowała już niejeden hit. Energetyczne, słoneczne dźwięki i melodyjna linia Planu awaryjnego zapowiadają, że będzie to kolejny, porywający przebój artystki.

Teledysk do “Planu awaryjnego” został przygotowany w filmowej konwencji utrzymanej w klimacie retro. W klipie Lanberry, bawiąc się formą, z przymrużeniem oka opowiada wakacyjną przygodę. Słońce, wiatr we włosach i wakacyjny romans z… nieznajomym.

Lanberry to wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, właścicielka niebanalnego głosu, która odważnie eksperymentuje z szeroko pojętą muzyką elektroniczną. Artystka ma na swoim koncie dwa albumy wydane nakładem Universal Music Polska: w kwietniu 2018 roku ukazał się jej debiutancki album zatytułowany po prostu Lanberry, zaś kolejny pt. miXtura, ukazał się 9 listopada 2019 r.

Jej kolejne single szturmem podbija listy przebojów stacji radiowych i zdobywając kolejne, prestiżowe wyróżnienia. Artysta ma już na swoim koncie cztery Złote Płyt i dwie Platynowe oraz prawie 70 mln odtworzeń na kanale YouTube.

Ostatni singiel Lanberry zatytułowany “Tracę” dotarł do 6. miejsca listy AirPlay, czyli zestawienia najczęściej odtwarzanych utworów w polskich stacjach radiowych a teledysk do utworu ma już ponad 1,3 mln odtworzeń na kanale YT.

 

Leave a Reply