“Rusałka”, czyli nowy singiel Druides

“Rusałka” to najnowszy, niezwykle żywiołowy singiel zespołu Druides. Utwór pochodzi z wydanej na winylu pod koniec 2019 roku płyty “Prius”.

Zespół Druides powstał w lutym 2011 roku, w składzie: Rafał “Cieśla” CieślińskiMarcin “Gruby” Dulski i lider Wojciech “Wojciu” Rozmarynowicz. Po zmianach personalnych (do zespołu dołącza perkusista Tomasz “Lisu” Lisiecki) zagrali kilka koncertów i weszli do studia, by zarejestrować materiał na płytę “Prius”. Niestety presja w zespole podczas nagrań jest ogromna i kondycja zespołu jest chwiejna. Nagrania toczą się od roku 2014 do 2019, w tym czasie, zespół się rozpręża i przestaje istnieć. Wojtek podejmuje ciężar skończenia albumu w pojedynkę. Realizacją w warszawskim HEAR STUDIO zajmuje się Piotr Laczek. 16 grudnia 2019 roku ukazał się debiutancki materiał na winylu.

fot. materiały prasowe

“Rusałka” to utwór folk grunge’owy. Ojciec Wojtka Rozmarynowicza, całe życie pracował w lesie. Często zabierał go ze sobą do pracy. Stąd w Druides tyle odniesień do ludowych legend, lasu i natury.

“Rusałka” to mocne, odurzająco energetyczne uderzenie. Forma samej kompozycji jest niezwykle trafna i przemyślana. Zderzenie skrajnych światów Druidesa przynosi świeżość i oryginalność w klasycznym podejściu do samej muzyki grunge/rocka. Dowodem na to jest właśnie ten utwór. Folkowe naleciałości nigdy nie były tak wytrawne. Świetny numer, który zachęca do wysłuchania całego albumu, a także zmierzenia się z twórczością bandu na żywo. To niezły huragan emocji, który nie działa w żaden sposób destrukcyjnie na nasz odbiór. Wręcz przeciwnie. “Rusałka” porywa swoją niestandardową, silnie oddziałującą muzyczną materią.

*****

Album “Prius” poleca Pan Winyl i wydawnictwo Be Your Own Label.

FB: https://www.facebook.com/druides/

Serwisy cyfrowe: https://ffm.to/DruidesPrius

Singiel “Rusałka”: https://ffm.to/DruidesRusalka

 

Leave a Reply