“Obrazki w mojej głowie” – nowy singiel zespołu Resoraki

Piosenka “Obrazki w mojej głowie” zespołu Resoraki pochodzi z drugiej płyty zespołu pt. “WIDOKI”, która ukazała się 1 czerwca 2020. Utwór oddaje świeży klimat całego albumu.

Widoki. Czyli zapierające dech w piersiach przestrzenie, w których można się zatracić, spoglądając w dal z panoramicznych okien studia nagraniowego Monochrom, w którym powstała płyta.

Ale też Widoki jako próba przewidzenia przyszłości; jako pewna nieśmiała próba zwizualizowania sobie tego, jaki ostatecznie kształt nabiorą piosenki, których szkielet powstał pod koniec roku 2018, których nagranie zabrało kilka miesięcy roku 2019, a w końcu, których wydanie następuje teraz, w połowie tego jakże nieprzewidywalnego roku 2020.

fot. okładka płyty

Każda z tych 10 piosenek, które macie Państwo przed sobą jest więc wynikiem wielomiesięcznych prób, współpracy i uniesień pięciu muzykantów, którzy pomimo różnorodnych wpływów muzycznych i charakterów, starają się znaleźć unikalny mianownik aby razem czerpać przyjemność ze wspólnego grania. Każda piosenka to również odrębna, pieczołowicie przygotowana i zagrana opowieść, w której zapewne każdy z Państwa odnajdzie swój ulubiony fragment, częstokroć (mamy nadzieję) unosząc w zdziwieniu brew na nagłą zmianę stylu i nastroju. Miłego słuchania!

Resoraki – dla wielu chłopaków miniatura czegoś nierzeczywistego, osiągalny symbol nieosiągalnego, klucz do uruchomienia wyobraźni i nieodkrytych możliwości. Resoraki to także zespół z Wrocławia, który powstał ze wspólnego muzykowania pięciu kumpli. Poszukując wciąż indywidualnego stylu muzycznego, nie zważając na przeciwności losu, od ponad czterech lat spotykają się uparcie na próbach w każdy środowy wieczór, tworząc autorskie piosenki. Piosenki mające ambicję być czymś więcej niż prostymi melodyjkami do gwizdania w windzie.

Zespół ma na koncie płytę pt. “FRAGMENTY” wydaną w 2019 roku. Druga płyta “WIDOKI” miała premierę w czerwcu 2020 roku. Zespół jest zwycięzcą konkursu Muzyka Młodego Wrocławia w 2019 roku, ma za sobą udane występy w lokalnych rozgłośniach (np. RAM Session) oraz festiwalach (np. Wroffław Festiwal).

Resoraki to:

Ireneusz Mierzejewski – gitara elektryczna

Jędrzej Nawara – voc i klawisze

Piotr Romanowski – bębny

Iwar Romanek – mandolina i gitara akustyczna

Tomasz Sikorski – gitara basowa


Linki:

FACEBOOK: www.facebook.com/resorakiwroclaw

STREAMINGI: https://songwhip.com/resoraki

 

fot. Grzegorz Szurkowski (WROFFŁAW FESTIWAL)

Leave a Reply