Teaser nowego utworu zespołu Organek. Zapowiedź płyty i trasy koncertowej

Animacja przedstawia fragment pierwszego singla pt. „POGO” Organka. To także zwiastun minitrasy, która startuje 20 lipca. Premiera singla wkrótce.

Pół Polski idzie w pogo, to robi się nerwowo.

Pół Polski idzie w pogo, to robi się niezdrowo.

Tytuł utworu odnosi się do grupowego, brutalnego tańca, podczas którego uczestnicy zderzają się ze sobą z dużą siłą, próbując jednocześnie zachować równowagę. Uderzyć, żeby utrzymać się na nogach. Zaatakować, żeby przetrwać. Stworzyć wroga i zarządzać strachem.

Temat tańca w polskiej kulturze obecny jest wieków. Chocholi taniec w „Weselu” Wyspiańskiego, terror i przemoc w „Tangu” Mrożka, absurdalny taniec przebierańców w „Rejsie” Marka Piwowskiego to przykłady tego samego obłędu, w którym tkwimy od wieków jako społeczeństwo.

fot. materiały prasowe

Stracone szanse, nieumiejętność porozumienia się ponad podziałami, wieczne animozje, konflikt, agresja i siła. Zarządzanie głupotą. Zbiorowa nieświadomość w służbie cyników.

„Pogo” to współczesna emanacja tego samego problemu.

ØRGANEK / POGO MINI TOUR 2020

Lista koncertów z ograniczoną liczbą biletów zgodnie z zasadami bezpieczeństwa ustanowionymi przez MINISTERSTWO ZDROWIA i GŁÓWNY INSPEKTORAT SANITARNY:

20.07 – Toruń – CKK Jordanki 21.07 – Łódź – Wytwórnia 22.07 – Warszawa – Stodoła 5.08 – Poznań – CK ZAMEK 6.08 – Wrocław – Sala Gotycka – Stary Klasztor 7.08 – Chorzów – Chorzowskie Centrum Kultury 9.08 – Kraków – Forty Kleparz

 

 

Leave a Reply