Nowy singiel “Rusałka” zespołu Druides [PREMIERA]

“Rusałka” to najnowszy, niezwykle żywiołowy singiel zespołu Druides. Utwór pochodzi z wydanej na winylu pod koniec 2019 roku płyty “Prius”.

“Rusałka” to utwór folk grunge’owy. Ojciec Wojtka Rozmarynowicza, całe życie pracował w lesie. Często zabierał go ze sobą do pracy. Stąd w Druides tyle odniesień do ludowych legend, lasu i natury.

Ten utwór to koncertowy banger, który zapewne sprawdzi się jako singiel.

fot. materiały prasowe

Zespół Druides powstał w lutym 2011 roku, w składzie: Rafał “Cieśla” Cieśliński, Marcin “Gruby” Dulski i lider Wojciech “Wojciu” Rozmarynowicz. Po zmianach personalnych (do zespołu dołącza perkusista Tomasz “Lisu” Lisiecki) zagrali kilka koncertów i weszli do studia, by zarejestrować materiał na płytę “Prius”. Niestety presja w zespole podczas nagrań jest ogromna i kondycja zespołu jest chwiejna. Nagrania toczą się od roku 2014 do 2019, w tym czasie, zespół się rozpręża i przestaje istnieć. Wojtek podejmuje ciężar skończenia albumu w pojedynkę. Realizacją w warszawskim HEAR STUDIO zajmuje się Piotr Laczek. 16 grudnia 2019 roku ukazał się debiutancki materiał na winylu.

Album “Prius” poleca Pan Winyl i wydawnictwo Be Your Own Label.

FB: https://www.facebook.com/druides/

Serwisy cyfrowe: https://ffm.to/DruidesPrius

Singiel “Rusałka”: https://ffm.to/DruidesRusalka

 

fot. okładka singla

Leave a Reply