„Wpadłeś mi w inne” – nowość muzyczna od Linii Nocnej

Linia Nocna, czyli Monika Mimi Wydrzyńska i Mikołaj Trybulec przedstawiają kolejny singiel zapowiadający ich drugą płytę. Po świetnie przyjętych piosenkach – “Zielone Żoli”, “Hulajnogi”, czy “Gdziekolwiek” z Kubą Badachem, duet oddał słuchaczom “Wpadłeś mi w inne”.

To kolejny utwór, który intryguje nie tylko tytułem, bo jak zapewnia zespół, zaskakuje także rozwiązaniami muzycznymi, których w wydaniu Linii Nocnej jeszcze nie było.

fot. Dagmara Szewczuk

Wszystkich, którzy przyzwyczaili się do określania tego muzycznego teamu jako “elektronicznego i warszawskiego”, może zaskoczyć tak nowa piosenka, jak i przygotowany do niej teledysk. “Wpadłeś mi w inne” ma dziś premierę w serwisach streamingowych i na Youtube. „Niezmiennym elementem naszych piosenek jest głos Mimi i to, że wszystkie utwory są odzwierciedleniem jakiegoś okresu w trakcie pracy nad płytą, że to mieszanka naszych nastrojów i przeżyć z tego czasu. Tym razem sięgnęliśmy do bardziej analogowych i żywych brzmień, z lekką nutką retro” – mówi Mikołaj.

Teledysk też jest retro. Obraz, stworzony przez Olgę Czyżykiewicz, osadzony jest w latach 90tych i podkreśla emocje zawarte w tekście. Mimi i Mikołaj wracają do czasów swojego dzieciństwa, pełnych “poza telefonicznych” relacji.

„Zależało nam, żeby w lekki i przewrotny sposób zwrócić uwagę, na sposób naszej komunikacji obecnie. Wydaje mi się, że tekst nie pozostawia wątpliwości co do interpretacji i tego co miałam na myśli. Kiedy pisaliśmy utwór, nie miałam pojęcia jak bardzo kontakt bezpośredni, tęsknota za wszystkim co bliskie i poza ekranem będzie aktualne w obecnym czasie” – dodaje Monika.

 

Leave a Reply