“Moizm” Tomasza Makowieckiego na winylu

W tym roku na serwisy streamingowe trafił “Moizm” Tomasza Makowieckiego. Tymczasem w przedsprzedaży pojawiła się wersja winylowa tej płyty. Na YouTube można znaleźć także filmik obrazujący trzy utwory z tego albumu.

“Ostatni Brzeg”, “Your Foreign Books”, “Na Szlaku Nocnych Niedopałków” – te trzy kompozycje stają się częścią filmu zarejestrowanego na potrzeby promocji nowego wydania. Winyl ukaże się 14 sierpnia.

fot. materiały prasowe

Tomasz Makowiecki (ur. 10 czerwca 1983 w Gdyni) – producent, muzyk, kompozytor, wokalista i autor tekstów. Obecny na polskiej scenie muzycznej od 2001 roku. ma na koncie 5 studyjnych albumów i udział w kilkudziesięciu wydarzeniach i projektach muzycznych. Był wielokrotnie nominowany do nagród polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyk oraz Paszportu Polityki.

Czasem dzieje się tak, że świetna płyta nie trafia w odpowiedni moment i przechodzi niemal niezauważona. Niestety tak stało się w wypadku bardzo dobrego, ostatniego krążka Tomka Makowieckiego pt. “Moizm”, wydanego w 2013 roku. Tym bardziej szkoda, bo długo trzeba było czekać na jego nowe piosenki.

„Moizm” – czwarty i dotychczas najbardziej bezkompromisowy oraz osobisty album trójmiejskiego artysty Tomasza Makowieckiego, oryginalnie wydany w 2013 roku.

Na tym albumie Tomek odszedł od szablonowych piosenek, zagranych na gitarze. Więcej tu elektronicznych, wyszukanych brzmień i klimatycznych dźwięków. “Moizm” to nie tylko tytuł płyty, ale w pewnym sensie filozofia muzyki. W rzeczywistości moizm to jeden z nurtów filozofii chińskiej odwołującej się do miłości i pacyfizmu.

 

Leave a Reply