Solowy utwór “La La La Life” Bogny Jurewicz

Piosenka „La La La Life” jest efektem współpracy wrocławskiej songwriterki Bogny Jurewicz i uznanego producenta muzycznego Marcina Borsa.

Utwór opublikowany została przez kolektyw artystyczny Saints of Suburbia.

Obraz do piosenki zrealizował Sebastian Juszczyk  z JUZZMEDIA (laureat Festiwali FIlmowych, m.in. Film Festival Yach i POP SEFF).

Piosenka jest pierwszą solową przygodą Bogny Jurewicz, znanej dotąd z takich formacji jak The CrackersOptimystic i Hello My Sunshine (recenzja płyty dostępna na naszym portalu). Po latach uczestniczenia w rockowych projektach rozpoczęła pracę nad albumem z kanonu muzyki alternatywnej w poszukiwaniu nowych sposobów wyrazu.

fot. okładka singla

Artystka wpuszcza nas w miejsca, w które nie każdy chciałby zajrzeć. A jednak warto, bo zmierzenie się z pewnymi emocjami przynosi w ogólnym rozrachunku doskonałe efekty. Ciężko mówić, że solowa propozycja Bogny Jurewicz jest efektowna, ale na pewno można powiedzieć, że jest porażająca, dogłębnie treściwa i ważna w przekazie. Piosenka “La la la Life” w swej oryginalnej formie muzycznej wymaga skupienia i wtedy staje się dogłębnie przeszywająca. To utwór zjawiskowy, rozbrajający, sączący się z wytrawnej alternatywy. W swojej obudowie jest oryginalny, ale też ważny od strony czysto interpretacyjnej.

Bogna Jurewicz odsłania się nam się jako odważna, zjawiskowa wokalistka, chociaż nie eksploatuje nadmiernie głosu. Artystka stawia na plastyczność wokalu, który opływa niełatwą, ale jakże istotną kompozycję. W pewnych rejestrach wrażliwości i interpretacji budzi nawet skojarzenia z Bjork. Tego nie słyszeliście nie tylko w żadnym wcześniejszym projekcie wokalistki, ale przede wszystkim nie przypomina żadnej polskiej produkcji. Do niepokojącej piosenki, powstał ciekawy w swej symbolicznej wymowie teledysk.

*****

“Kiedyś byłam bardzo smutna i postanowiłam to uczucie bezczelnie wykorzystać żeby napisać piosenkę. Kiedy udało mi ją skończyć okazało się ,że czuję się znacznie lepiej. Opowiedziałam o tym co czuję w sposób, który wydawał mi się na tą chwilę najbardziej odpowiedni.

To właśnie ta piosenka. Chciałabym się nią z Wami podzielić i tym samym dać nadzieję, że zawsze jest jakieś rozwiązanie” – jak informuje artystka w mediach społecznościowych.

 

Leave a Reply