Eliza A. Tkacz prezentuje singiel “Highway”

W tamtym roku ukazała się EP “Flash Frames” łódzkiej artystki Elizy A. Tkacz. Niedawno pojawił się ostatni singiel promujący to wydawnictwo, którym został utwór “Highway”.

Eliza A. Tkacz pochodzi z Łodzi, jest doktorem na łódzkiej Politechnice i specjalizuje się w mechanice maszyn. Poza tym nagrywa wspaniałe piosenki w języku angielskim, francuskim i polskim. Nowy materiał powinien ukazać się jeszcze w tym roku.

Eliza A. Tkacz dostała się w tym roku na Spring Break oraz została wybrana do reprezentowania Polski na Live At Heart w Szwecji (aby sfinansować wyjazd uruchomiła zrzutkę).

W 2018 roku ukazały się trzy single: „Believing in silence (Home)”, „Swan” oraz „Until Death Do Us Part”, które stanowią koncepcyjny tryptyk, inspirowany tematami społecznymi.

“Flash Frames” to cztery piosenki, różnorodne brzmieniowo, łączące muzykę elektroniczną z brzmieniami gitarowymi oraz dźwiękami fortepianu. Tematem przewodnim tego albumu jest miłość i wewnętrzna transformacja.

“Highway” to poruszająca kompozycja, zbudowana na charakterystycznym brzmieniu akustycznym i delikatnym głosie wokalistki. To alt-folkowa propozycja, podszyta kobiecą, subtelną blues-rockową energią. Skojarzenia nie są jednak dosłowne, gdyż songwriterska propozycja odbija przede wszystkim blask samej artystki. To bardziej magiczny świat głębokich emocji. Niebywały talent. Zapamiętajcie jej nazwisko, jeszcze będzie o niej głośno!

*****

Utwór “Highway”, to jeden z najmocniejszych numerów na płycie. To zgrabne połączenie akustycznego grania z stylistyką zbliżoną do Tori Amos.

Niedawno Eliza A. Tkacz zagrała bardzo udany koncert on-line w ArtKombinat w Łodzi. W ramach działań online związanych z okresem kwarantanny, dzięki profesjonalnej organizacji studia streamingowego, w przestrzeniach ArtKombinat Scena Monopolis udało się zagrać koncert w formule live, zachowując jednocześnie wszelkie obowiązujące w tym okresie zasady bezpieczeństwa.

Utwór poleca Pan Winyl i Be Your Own Label. 

“Highway” w serwisach cyfrowych: https://ffm.to/ElizaTkaczHighwayRadio?fbclid=IwAR3av3VEX_mpPTVmpholHB3ytEQQGRdv42wlPF-Fyxuhmu-gra-mHNgeWvA

 

fot. Robert Przybysz

Leave a Reply