Solidna dawka optymizmu na chwile zwątpienia – czyli nowy singiel Magdaleny Lasoty „Warto żyć”

Piosenka jest dobra na wszystko, a już w szczególności gdy jest pełna pozytywnej energii i wiary w lepsze jutro. Taki właśnie jest najnowszy singiel “Warto żyć” Magdaleny Lasoty.

Od 8 maja możemy słuchać najnowszego singla „Warto żyć” Magdaleny Lasoty, który artystka stworzyła, by dawać siłę innym w walce z przeciwnościami losu. „Piosenka opowiada o pokonywaniu życiowych trudności. Chcę pokazać ludziom, że niezależnie od tego w jak trudnej sytuacji się znaleźliśmy, zawsze jest możliwość, by odbudować swoje życie na nowo.

fot. materiały promocyjne

W obecnych, niepewnych dla wielu z nas czasach potrzebujemy pozytywnych bodźców – dlatego chcąc dodać słuchaczom otuchy, zdecydowałam się wydać ten singiel pomimo pandemii”.

Magdalena Lasota to wokalistka o pięknym głosie i wesołym usposobieniu, ale jej życie nie zawsze układało się idealnie. W jej przypadku momentem przełomowym okazała się choroba, która pojawiła się nagle, niwecząc wszelkie życiowe plany ówczesnej 25-latki:

„Kilka lat temu zachorowałam dosyć poważnie na zakrzepicę, która niestety została dość późno zdiagnozowana, przez co musiałam spędzić w szpitalu 8 tygodni. Nagle okazało się, że muszę zrezygnować z pracy, odłożyć egzaminy na studia muzyczne na kolejny rok, a wiele ważnych dla mnie wydarzeń po prostu mnie ominie. Była to ciężka próba, która jednak okazała się cenną lekcją. Zrozumiałam wtedy, że to wszystko nie jest ważne – liczy się zdrowie i chwila tu i teraz, bo nic nie trwa wiecznie.”

Magdalena Lasota jest współautorką utworu „Warto żyć” – to ona odpowiada za tekst i linię melodyczną piosenki. „Chciałam, żeby mój wokal dopełniała muzyka, z której bije dobra energia. Udało się to dzięki Paulinie Porszke, która podjęła się aranżacji. Inspiracją do napisania tej piosenki była kompozycja Roberta Jansona: “Małe szczęścia”. Choć „Warto żyć”, stylistycznie brzmi już bardziej współcześnie, to wydźwięk i przekaz obu utworów jest bardzo podobny.”

Magdalena Lasota to wokalistka o zmysłowej barwie głosu i niesamowitym feelingu. Na co dzień mieszka w Warszawie, gdzie koncertuje, wykonując zarówno standardy popularnej muzyki rozrywkowej, jak i autorski repertuar. Wokalnie wspierała także polskich DJ- ów i raperów.

Jest absolwentką wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej w Gdańsku. Swój kunszt wokalny rozwijała u boku takich autorytetów muzycznych jak Elżbieta Zapendowska, Mietek Szcześniak oraz Kuba Badach, a także na licznych międzynarodowych warsztatach wokalnych. Ma na swoim koncie muzyczne sukcesy, takie jak wielokrotnie zdobywane czołowe miejsca na ogólnopolskich konkursach i festiwalach.

Magdalena jest nauczycielką śpiewu i emisji głosu, należy do Międzynarodowego Stowarzyszenia Trenerów Wokalnych. Poza muzyką pasjonuje się turystyką, z której ma również dyplom magisterski. Jej marzeniem jest zrealizowanie podróży dookoła świata.

Ma na koncie wydane trzy single. Wszystkie utwory znalazły się na największych platformach muzycznych. Artystka sama komponuje i pisze teksty. Obecnie pracuje nad materiałem płytowym, którym planuje zaskoczyć swoich słuchaczy w najbliższym czasie.

 

fot. materiały prasowe

Leave a Reply