Zespół Mundinova prezentuje utwór “Pozytywna”. Zapowiedź albumu “W drodze”

“Pozytywna” to pierwszy singiel zwiastujący album zespołu Mundinova – “W drodze”. Do utworu powstał animowany teledysk.

„Pozytywna” to nieoczywista aranżacja i jazzowe harmonie, zestawione z charyzmatycznym głosem wokalistki. Utwór to inspirująca, zarażająca optymizmem historia, stawiająca na przekaz i jakość w muzyce.

fot. Mirek Emil Koch

 

„Pozytywna” odblokowuje pokłady radości, pobudzając instynkt wyzwolenia od stanu napięcia ‒ podkreślają członkowie zespołu MUNDINOVA.

“Pozytywna” to ciekawie skonstruowana kompozycja. Świadczy o tym oryginalna forma i doskonale poprowadzona melodyka, która opiera się wyłącznie na żywym brzmieniu instrumentów. Dzięki temu dostajemy utwór najwyższej jakości. Ciepła melodia wyzwala pozytywne emocje, dodatkowo pobudzone przez charakterystyczny głos wokalistki Doroty Kołodziej. To wokal napędza optymistycznymi wibracjami całą, niezwykle chwytliwą piosenkę, stając się nawet jednym z instrumentów. Nie znajdziemy tu współczesnych odniesień muzycznych, a swobodne, nieco jazzujące harmonie, które nie boją się bratać z ambitnym popem. Trzeba zwrócić uwagę na przyjemną rytmikę bębnów Dariusza Kaliszuka, przejmujących w pewnym momencie dowodzenie. Już dziś można śmiało stwierdzić, że warto czekać na całą płytę.

*****

Singiel to autorska produkcja trzyosobowego zespołu, w którego skład wchodzą doświadczeni artyści: aktorka i wokalistka ‒ Dorota Kołodziej, kontrabasistka i gitarzystka basowa ‒ Marzena Cybulka oraz gitarzysta ‒ Michał Wilczyński. W „Pozytywnej” usłyszeć można również brawurowe transowe solo bębnowe w wykonaniu Dariusza Kaliszuka. Autorką animacji wzbogacającej utwór jest artystka, Aksinya Semyanihina.

Zespół MUNDINOVA to doświadczeni artyści, którzy spotkali się w 2017 roku i postanowili stworzyć unikalną i poruszającą muzykę, wyrywając się z utartych ram stylistycznych klasyfikacji. W swojej twórczości zespół chce przekraczać granice wyobraźni, stawiając równocześnie na profesjonalizm w muzyce.

Partie poszczególnych instrumentów często traktowane są jako osobne linie melodyczne we wspólnym brzmieniu, a motywy przewodnie danego utworu są trampolinami do indywidualnych, wyjątkowych improwizacji.

MUNDINOVA ma już na swoim koncie wiele występów w Polsce i za granicą (m.in. w Norwegii na zaproszenie teatru Stella Polaris czy Irlandii na Galway Jazz Festiwal) oraz kilka nagród ‒ MUNDINOVA zwyciężyła podczas II  edycji międzynarodowego Bass&Beat Festival w 2018 roku oraz otrzymała nagrodę specjalną za kompozycję utworu „W drodze” na Festiwalu Wschody w 2019 roku. Każdy z członków zespołu może również pochwalić się indywidualnymi sukcesami oraz współpracą z cenionymi osobowościami kultury i sztuki.  

 

Leave a Reply