Kozyrska x Sieczak – “Jeszcze Będzie Pięknie EP” [RECENZJA]

Nasz ocena

Na świeżo wydanym minialbumie „Jeszcze Będzie Pięknie EP” Kozyrska x Sieczak umieścili 5 autorskich kompozycji. Cały album jest już dostępny w serwisach cyfrowych, a my z tej okazji prezentujemy naszą recenzję tego wydarzenia.

Sami zainteresowani mówią o albumie: „Ta płyta to w pewnym sensie okres  poszukiwania własnego stylu oraz brzmienia. Pracowaliśmy nad nią etapami, utwory zarejestrowaliśmy podczas dwóch oddzielnych sesji nagraniowych w pięknym studiu Tall Pine Records na Kaszubach. Tworząc płytę było nam dane współpracować ze wspaniałymi ludźmi, za co jesteśmy wdzięczni”.

Kompozycje oraz warstwę instrumentalną albumu stworzył Maciej Sieczak, natomiast melodię i słowa napisała Joanna Kozyrska-Sieczak. Do nagrań zespół zaprosił muzyków: Łukasza Łapińskiego na perkusji oraz Tomasza Sadeckiego na basie.

Sesje realizował Łukasz Sieradzki wraz z Jankiem Kobielą. Za miks i mastering odpowiedzialny jest Marcin Gajko.

Recenzja EP “Jeszcze Będzie Pięknie” – Kozyrska x Sieczak (2020)

Wydawanie minialbumów stało się w ostatnim czasie dosyć popularne. Tym razem otrzymujemy pięć premierowych utworów od duetu Kozyrska x Sieczak, które znalazły się na EP – „Jeszcze Będzie Pięknie”.

Zespół sukcesywnie odsłaniał kolejne propozycje z tej płyty, stąd każdy, kto śledził poczynania zespołu, zna już większą część tego albumu. A trzeba pogratulować konsekwencji w działaniu i umiejętności utrzymania pewnej charakterystyki w muzyce, którą mogliśmy poznawać od pierwszego singla – „Czuj się dobrze z tym”.

Pomimo spójności, mamy do czynienia z różnorodnością w podejściu do formy utworu muzycznego i przekazu. Każdy z nich ma nieco odmienny sznyt kompozycyjny, kołacząc gdzieś pomiędzy rockową wymową, a bardziej wytrawną alternatywą. Do tego, duet ma rękę do pisania ładnych melodii, które wyraźnie naznaczają te piosenki. W jednej z nich („Plastikowy świat”) umiejętnie wpleciono „Szare miraże” Maanamu. W innej bywa bardziej klasycznie, gdzie porywa mocniejsza rockowa energia („Gra pozorów”). Teksty Joanny Kozyrskiej-Sieczak, bezpretensjonalnie poruszają problemy współczesnego świata. Wszystkie słowa obrazowo dopełniają każdy utwór, stając się ich istotną częścią. W końcu dobry utwór powinien być o czymś. I jest.

Trzeba przyznać, że duet (uzupełniony o dodatkowy skład) dobrze poradził sobie z wyrażaniem pewnych emocji, nie tylko poprzez tekst, ale właśnie treściwą formę muzyczną. Nie ma w tym wielkiej oryginalności, ale nie zawsze jest łatwo zbudować ważną piosenkę na czymś, co jest nam już dobrze znane. Ten album jest doskonałym rozbiegiem na stworzenie czegoś jeszcze bardziej przykuwającego uwagę, ale już teraz można śmiało stwierdzić, że mamy do czynienia z jednym z ważniejszych debiutów tego roku. Warto nabyć pięknie wydaną wersję fizyczną płyty, która została wzbogacona o książeczkę z tekstami.

Łukasz Dębowski

 

Posłuchaj płyty w streamingu: https://lnk.to/jeszczebedziepieknie-ep

Płytę możecie kupić tutaj: http://daymusic.pl/Kozyrska-x-Sieczak-Jeszcze-Bedzie-Pieknie-EP-p71

https://instagram.com/kozyrskaxsieczak

https://facebook.com/kozyrskaxsieczak

 

fot. Paulina Wielewicka

Jedna odpowiedź do “Kozyrska x Sieczak – “Jeszcze Będzie Pięknie EP” [RECENZJA]”

Leave a Reply