Karolina ‘LINA’ Jarzyńska z dwoma utworami w odsłonie Live Session

Karolina ‘LINA’ Jarzyńska prezentuje akustyczną wersję elektronicznego utworu “Deszcze”, a także premierowej piosenki “Supernova”. Oba zostały zaaranżowane na fortepian i perkusjonalia.

“Deszcze” to opowieść o nas samych, próbie bycia czymś więcej, niż nic nie znaczącą jednostką, która pojawia się na chwilę i znika nie pozostawiając po sobie śladu. To też studium społeczeństwa, w którym najlepszym sposobem na przetrwanie jest konformizm. Każda próba wyjścia z ram uznawana na zamach na z góry ustalony porządek.

fot. materiały prasowe

Natomiast “Supernova” to współczesna kobieta, zagubiona w brutalnej rzeczywistości. Chce być kochana, więc naiwnie kocha. Najczęściej płacąc za to cenę.

Utwory zostały zarejestrowane podczas specjalnej, mocno klimatycznej odsłonie Live Session. W trakcie występu na żywo wokalistka potrafi w pełni skupiać na sobie uwagę. Niezwykle emocjonalne wykonanie każdej piosenki, to jednocześnie przykład w pełni świadomego, artystycznego zaangażowania. Mamy tutaj do czynienia z wokalną doskonałością, która uwidacznia się w charyzmie samej artystki. Do tego dochodzi niebanalna, ale też na swój sposób porywająca odsłona muzyczna. Nie brakuje w niej stopniowania napięcia, elementów jazzującej improwizacji, ale też zręcznego zharmonizowania całości z głosem Karoliny. To zasługa wybitnego muzyka Krzysztofa Brzezińskiego, który zasiadł za fortepianem.

Oba wykonania to świetny przykład, że rozrywka może nieść ze sobą coś więcej, a wokalistka jest gotowa na pełne, przeszywające w swej formie koncerty.

Nagrania zrealizowano w Miejskim Domu Kultury w Wołominie.

*****

LINA – czyli Karolina Jarzyńska to charyzmatyczna wokalistka z Warszawy o głębokiej, zmysłowej barwie głosu, autorka tekstów, kompozytorka. Uczestniczka II edycji programu “The Voice Of Poland” w drużynie Tomsona i Barona. Zwolenniczka sceny nie tylko estradowej, ale również teatralnej. Swoje pasje aktorskie dawniej realizowała w teatrze, obecnie pojawia się w telewizyjnych produkcjach, m.in. w roli epizodycznej w „Na Wspólnej”. Na koncie ma występy z takimi artystami jak Monika Urlik, Izabela Trojanowska, Jeden Osiem L, Sound’n’Grace , Marika, Roksana Węgiel, Marcin Sójka, Natalia Zastępa, Michał Szczygieł i innymi. Wokalistka duetu Two Of Us, który zakończył pracę nad swoim debiutanckim albumem “Gravity”. Uczennica ZPSM im. Fryderyka Chopina w Warszawie, na wydziale wokalno-estradowym. Obecnie prowadzi intensywne prace nad solowym materiałem.

W nagraniach udział wzięli:

Krzysztof Brzeziński (fortepian) – muzyk, kompozytor, producent. To prefosjonalista o wielkim talencie, cechujący się ogromną pasją i oddaniem muzyce. Absolwent fortepianu jazzowego na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Kierownik Muzyczny Teatru Muzycznego w Łodzi. Obecnie współpracuje m.in. z zespołem Xxanaxx.

Łukasz Biliński (perkusjonalia) – perkusista, perkusjonalista, pianista i kompozytor. Absolwent Autorskiej Szkoły Muzyki Rozrywkowej i Jazzu im. K. Komedy w Warszawie w klasie perkusji. Współpracuje m.in. z Moniką Urlik, Kwiatem Jabłoni, Teatrem Wielkim i Operą Narodową. Współtworzy z LINĄ  duet Two Of Us, w którym jest pianistą i kompozytorem.

Zdjęcia i montaż: Michał Prygiel

 

Media społecznościowe:

Facebook: https://www.facebook.com/linaoficjalnie/

Instagram: https://www.instagram.com/iamlinamusic/

 

Leave a Reply