Nowy utwór Projektu HUBAS – “Kołysanka dla Janka” [PREMIERA]

1 czerwca to data premiery nowej propozycji Projektu HUBAS. Grupa po dwóch latach przerwy powraca z nowym singlem. Utwór „Kołysanka dla Janka” opowiada o relacji ojca z synem.

 01.06 obchodzony jest jeden z najpiękniejszych dni w roku, czyli Dzień Dziecka. Stylistyka utworu znacznie odbiega od pierwszego albumu „Wstawaj” wydanego w 2017 roku, a to za sprawą znanego krakowskiego muzyka Pawła Piątka, który jest aranżerem i producentem nowego singla. Bardzo osobisty tekst oraz muzykę napisał Hubert Biczkowski – założyciel Projektu HUBAS.

fot. Zino Lente

Do singla powstał animowany teledysk, autorstwa Kingi Dalskiej.

To początek pracy nad drugim studyjnym albumem, którego premiera zapowiedziana jest na wiosnę 2021 roku.

HUBAS to autorski projekt muzyczny Huberta Biczkowskiego, który postanowił wykorzystać swój ogromy potencjał i podzielić się ze światem własną twórczością, która wypełniła lukę na polskiej scenie muzycznej. Niespotykana charyzma i pasja Huberta, pozwoliły na skupienie wokół projektu fantastycznych muzyków, kompozytorów i producentów. HUBAS to prawdziwe sceniczne zwierzę. Nawiązuje świetny kontakt z publicznością, scena to całe jego życie. Można odnieść wrażenie, że urodził się, aby występować dla szerokiej publiczności. Posiada ogromne doświadczenie sceniczne.

Kiedy dodamy do tego świetne aranże, uzyskamy podbijającą serca publiczności mieszankę pozytywnej, prawdziwej muzyki. Trasy koncertowe #StreetArt2018 i #StreetArt2019 tylko potwierdziły przypuszczenia, że spotkanie z Projektem HUBA jest niezwykłą muzyczną ucztą dla słuchacza.

HUBAS został wyróżniony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i X Ogólnopolskim Festiwalu Twórczości Marka Grechuty Sławno 2016.

Przez 10 lat zagrał blisko 1 000 koncertów w Polsce, Niemczech oraz Szwecji. Uczestnik pierwszej edycji programu „IDOL”, „Śpiewaj i Walcz”, „Must be the music”, „Mam Talent”. Założyciel Projektu HUBAS oraz pomysłodawca trasy koncertowej Objazdowe Opole #StreetArt2018 oraz #StreetArt#2019. Uczestnik konkursów wokalnych m.in. Grechuta Festival Świnoujście 2019, Inspiracje – Interpretacje Wrocław 2019, Piosenka – Ballada – Felieton Gdańsk 2019, Serca Bicie Bydgoszcz 2020.

Projekt ma na koncie album “Wstawaj”, wydany w 2017 roku.

 

fot. Eva Papa Photography

Leave a Reply