Paweł Pe z najnowszym singlem “Telewizja Kłamie”

“Telewizja Kłamie” to najnowsza propozycja Pawła Pe, muzyka na co dzień grającego z Ralphem Kaminskim, który na koncie ma także EP “Melanż Przed Końcem Świata”. Wkrótce poznamy kolejne poczynania artysty.

fot. materiały promocyjne

“Ten utwór to w pewnym sensie protest-song. Manifest przeciw zalewowi inspiracyjnych historii sukcesu i kulturze coachingu. Zazwyczaj życie po prostu nie wygląda tak, jak lubimy je sobie przedstawiać w mass-mediach.

Jest w nim dużo dramatów, porażek i szarości. Niemniej, chciałem żeby z wersów piosenki (lub spomiędzy nich) dało się usłyszeć pochwałę takiego “średniego” życia. Osobiście uwielbiam słuchać historii “zwykłych” ludzi, jakkolwiek prozaiczne by one nie były.

Bo są prawdziwe – prawdziwe w nich emocje i prawdziwe zmagania z rzeczywistością – i to mnie wzrusza. Historia, którą opowiadam na okładce (małym druczkiem) stanowiła jedną z inspiracji towarzyszących mi podczas komponowania.” – informuje artysta.

“Telewizja Kłamie” to świetnie poprowadzona kompozycja, której ważną częścią jest przekaz. To on stanowi podstawę twórczości młodego artysty. Tekst nie staje się jednak pretensjonalną opowieścią, gdzie siłą wyrazu jest bunt. Bez patosu też można stworzyć sugestywną opowieść. Intryguje swoboda z jaką artysta porusza się w takim na pozór niewielkim, opartym na gitarowym motywie otoczeniu muzycznym. Songwriterski wydźwięk dodaje temu utworowi naturalności. Przy tym Paweł Pe jest bardzo prawdziwy. To nie jest sztuczna forma, a wyraz jego osobistych przemyśleń i muzycznych fascynacji. Do tego muzyk jest też dobrym wokalistą. Warto czekać na więcej.

*****

Paweł aktualnie zajmuje się rozwijaniem autorskiego, solowego projektu muzycznego, opartego o własne polskie teksty i muzykę z pogranicza gatunków – alternatywa/folk/pop. Sam odpowiada za nagrywanie instrumentów (gitary, bas, klawisze, perkusjonalia), śpiewanie wszystkich partii, produkowanie muzyki oraz montaż teledysków.

Muzyka towarzyszy mu od zawsze, a od wiosny 2019 roku występuje u boku Ralpha Kamińskiego (jako Roger) oraz od kilku lat jest członkiem folkowej kapeli Caroline & The Lucky Ones.

W swoim dorobku ma takie sukcesy jak występ w półfinale „Mam Talent” oraz udział w programie „X Factor”, gdzie śpiewał własny repertuar (wtedy po angielsku). Dwukrotnie występował w Dzień Dobry TVN. U boku Ralpha Kamińskiego występował między innymi na festiwalach Pol’And’Rock i Męskie Granie.

Artysta niedawno wydał także debiutancką EP – “Melanż Przed Końcem Świata”.

FB: https://www.facebook.com/pawelpe.official/

IG: https://www.instagram.com/pawelpe_official/

 

 

Leave a Reply