“Oddać siebie” – Glaca, Peja i Jan Borysewicz w utworze dla lekarzy

Glaca, Peja i Jan Borysewicz połączyli siły, by nagrać utwór “Oddać siebie”, który wesprze akcję #hot16challenge. Specjalny singiel dedykowany jest wszystkim pracownikom ochrony zdrowia, lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom oraz innym osobom wspierającym walkę z pandemią.

To oni są prawdziwymi bohaterami ostatnich tygodni. Dla nich powstał ten utwór, to im dziękujemy! – mówi Glaca, inicjator tego przedsięwzięcia.

fot. materiały prasowe

Odtworzenia i streaming utworu wspiera akcję Beef z koronawirusem #hot16challenge. Szczegóły inicjatywy są dostępne pod adresem – http://siepomaga.pl/hot16challenge, a pełną informację można znaleźć na stronie http://hot16challenge.network

Główną ideą teledysku “Oddać siebie”, za którego realizację odpowiada Mikołaj Górecki, było utrzymanie spontaniczności. Artyści, goście i fani pojawili się w nim pod wpływem emocji ostatnich tygodni, w odpowiedzi na swoją wewnętrzną potrzebę solidarności ze służbami medycznymi. Zapragnęli być głosem wsparcia dla ich poświęcenia w tym trudnym czasie, w jakim znalazł się niespodziewanie cały świat z powodu pandemii Covid-19.

Kiedy napisałem szkic tego utworu wiedziałem, że tylko Peja jest w stanie unieść ciężar tematu, który zdecydowałem się w nim poruszyć – tłumaczy Glaca.

Zaproponowaliśmy udział w klipie fanom i przyjaciołom z całego świata. Dzięki temu, że nam zaufali i włączyli się pod wpływem swoich emocji do udziału w produkcję tego wideoklipu, jest to nasz wspólny głos, a może nawet jest tak, że to my jesteśmy ICH głosem! – kontynuuje.

Teledysk otwiera Martyna Wojciechowska, która trzyma kartkę z tłumaczeniem pięknego tekstu artystki z RPA – Inge Beckmann, który wokalistka śpiewa na samym początku utworu. Martynie towarzyszą nagrania ludzi z całego świata, którzy na wieść, że piszemy song dla służb medycznych zdecydowali się przyłączyć do projektu – dodaje artysta.

Jestem bardzo szczęśliwy, że ten przekaz ludzi z całego świata ma szanse uczynić nasze podziękowanie globalnymi, szerokimi, tak jak pandemia, która przecież dotknęła cały świat. Obrazem chcieliśmy wesprzeć ludzi, którzy w obliczu kryzysu bez wahania są w stanie pracować ponad siły, ryzykować swoje zdrowie i życie dla innych. Lekarze, pracownicy ochrony zdrowia, ludzie którzy podjęli się pomocy starszym, samotnym, wykluczonym społecznie, przypomnieli nam w tym szczególnym czasie o istotnych kwestiach. Są wśród nas jeszcze tacy, którzy swoją przysięgę zawodową traktują bardzo poważnie, oraz osoby, które w obliczu zagrożenia bezinteresownie i bez wahania pomagają i oddają siebie potrzebującym – mówi muzyk.

Chcieliśmy tym utworem jak i obrazem oddać swoje emocje, to co poczuliśmy, co nami w tym okresie zawładnęło i czym zapragnęliśmy się szerzej podzielić, przygotowując to w takiej formule, aby każdy kto chciał nas wesprzeć swoimi emocjami, miał szanse to zrobić. Oddać siebie jest wyrazem wielu emocji ludzkich, jest naszym wpólnym głosem w tej sprawie – wyjaśnia Glaca

We mnie osobiście po obejrzeniu całości, kiedy słucham ujmującego solo w wykonaniu Jana Borysewicza, patrząc równocześnie na cudowne ujęcia, pustych ulic Warszawy pozostaje jedna myśl: musimy walczyć o NASZ świat, musimy dotrzeć do tego co ludzkie i zawsze pamiętać, że to zwykli ludzie są prawdziwymi bohaterami – kończy inicjator  powstania utworu Oddać siebie.

Leave a Reply