Nowy singiel i teledysk “Joy” Rasm Almashan

„JOY” to kolejny utwór z debiutanckiej płyty „YEMENIA” Rasm Almashan, do którego wideoklip można oglądać na kanale Yotube artystki. Teledysk jest bardzo emocjonalny i osobisty, ponieważ do udziału w nim Rasm zaprosiła swoją rodzinę oraz muzyków, którzy zagrali w tym utworze.

Nieprzypadkowo czas kwarantanny zainspirował artystkę do nagrania klipu do tego właśnie utworu. “JOY” jest dość przewrotnym utworem, bo chociaż sam tytuł oznacza radość, tekst mówi o depresji, smutku i o tym, żebyśmy byli bardziej wrażliwi na problemy innych i pomagali sobie, a nie wzajemnie się oceniali.

fot. Darek Kawka

„JOY” to piosenka o tym, że tak bardzo potrzebujemy obecności i wsparcia innych ludzi. To także prośba o dzielenie się radością z tymi, którzy jej bardzo potrzebują.

Prośba o dzielenie się sercem, uśmiechem i wewnętrznym światłem z tymi, którzy cierpią i przechodzą trudne chwile. Prośba o bycie człowiekiem.

Rasm Almashan – niezwykła wokalistka pochodzenia polsko-jemeńskiego, autorka tekstów i kompozytorka o oryginalnej, ciemnej i intrygującej barwie głosu, wierna muzyce, na której się wychowywała. W grudniu 2019 r. artystka wydała swój debiutancki album „YEMENIA”. W utworach Rasm słychać wpływy etno oraz orientalnej muzyki krajów arabskich i afrykańskich. Swoje kompozycje artystka tworzy w stylistyce World Music oraz otwartej improwizacji. Współtworzyła zespoły: „Kultura de Natura” oraz „Sooomood”. Występowała gościnnie z legendarnym polskim zespołem jazz-rockowym „Laboratorium” oraz z “Orkiestrą NAXOS” Milo Kurtisa i Kostka Yoriadisa. W 2016 roku dołączyła jako solistka do projektu Grzecha Piotrowskiego „World Orchestra”, biorąc udział w licznych festiwalach (m.in. Wschód Piękna, Jazztival, Tygiel Kultur) i koncertach (Opera Narodowa, NOSPR).

 

Leave a Reply