Legendarne albumy Myslovitz na platformach cyfrowych

Na platformach cyfrowych pojawiła się „Miłość w czasach popkultury” – najbardziej znany album Myslovitz, a towarzyszy mu poprzedzająca go płyta „Z rozmyślań przy śniadaniu”.

Myslovitz – dźwięk tej nazwy u wielu osób wywołuje mocne skojarzenia: niektórzy przenoszą się w czasie o kilkanaście lat i przypominają sobie chwile z młodości z muzyką grupy w tle – różne chwile… inni wspominają koncert sprzed paru miesięcy twierdząc, że wreszcie odkryli ścieżkę dźwiękową swojego życia.

A teraz wszyscy będą mieli ułatwiony dostęp do muzyki generującej  wspomnienia i emocje, bo już na platformach cyfrowych pojawiła się „Miłość w czasach popkultury” – najbardziej znany album grupy, a towarzyszy mu „Z rozmyślań przy śniadaniu” – album przełomowy i bezkompromisowy – para idealna!

Myslovitz to zespół, na który śmiertelnie obraził się Iggy Pop, za rzekome podbieranie mu fanek na wspólnej trasie. Jim Kerr z Simple Minds do dzisiaj wspomina ich koncerty i mówi, że byli „czarujący, oryginalni, wspaniali”. Janusz Kamiński kręcił im teledysk, a Ryszard Horowitz zrobił zdjęcie na okładkę. MTV uznało, że są najlepsi w Europie.

Ich historia to gotowy scenariusz filmowy, z wciągającą fabułą i zaskakującymi zwrotami akcji. I taka właśnie jest płyta „Z rozmyślań przy śniadaniu” – wciągająca i zaskakująca, nagrana przez artystów w pełni świadomych tego, co chcą przekazać; tytuły piosenek nawiązują do tytułów filmów, którymi wtedy zespół był zafascynowany. To z tego albumu pochodzą „Scenariusz dla moich sąsiadów” i „Myszy i ludzie”.

Cyfrowe wydanie „Z rozmyślań…” zawiera również nagranie bonusowe: utwór „To nie był film” w trzech wersjach. Piosenka ta miała się znaleźć na płycie, ale ostatecznie ukazała się wtedy tylko na ścieżce dźwiękowej do filmu „Młode Wilki 1/2”; w tamtym czasie wzbudzała duże kontrowersje. A dzisiaj? Niedawno swoją interpretację utworu przedstawiła grupa PRO8L3M, zatem nie jest on obojętny kolejnym pokoleniom artystów i słuchaczy.

Drugi udostępniony w serwisach cyfrowych album to opublikowana w 1999 roku płyta „Miłość w czasach popkultury”, z której pochodzi “Długość dźwięku samotności”. O tej płycie napisano tysiące słów. Album otrzymał Platynową Płytę, a Myslovitz dostało nagrody Fryderyk w kategoriach: zespół, płyta, teledysk i piosenka.

Piosenki z “Miłości w czasach popkultury” ponad dwie dekady po premierze fani wciąż bez pomyłek śpiewają na koncertach. “Dla Ciebie”, “My”, “Chłopcy” i “Kraków” – zdecydowanie można nazwać największymi polskimi przebojami.

Do  „Długości…” powstało nowe lyric video.

To najwyższy czas na to, aby płyty jednego z najważniejszych zespołów polskiej sceny muzycznej pojawiły się w wirtualnej przestrzeni, która powstała dla osób ceniących sobie łatwy dostęp do wysokiej jakości legalnych nagrań” – powiedział Paweł Zienkiewicz z Sony Music. „Nasza scena muzyczna może być dumna z dorobku takich zespołów, jak Myslovitz. Muzyka cyfrowa to nie tylko tysiące utworów w zasięgu ręki, ale również nowy styl życia”.

 Na specjalnie dedykowanej tej premierze stronie, która powstała we współpracy z serwisem Tidal, dziennikarze, artyści i przyjaciele zespołu opowiadają swoje osobiste historie związane z tymi albumami. Znalazły się tu również przysyłane przez fanów grupy pamiątki związane z zespołem. Gorąco zachęcamy do przesyłania własnych wspomnień oraz pamiątek na adres wspomnienia@myslovitz.pl.

Strona dostępna jest pod adresem www.myslovitz.pl

 

Leave a Reply